Zapraszamy !!!

Tydzień Bibliotek

Do XIII już edycji ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek włączyli się bibliotekarze dębnowskiej książnicy. Hasłem tegorocznego przedsięwzięcia było: Biblioteka Inspiruje. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W ramach tej akcji w dębnowskiej bibliotece można było obejrzeć wystawy: fotograficzną pn. „Biblioteczne inspiracje” oraz „Dzieje pisma i książki” przygotowaną w ramach współpracy przez Małgorzatę Dziedziuch i Ewę Świderską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie, odbył się także kiermasz książki za 1 zł, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Dla młodzieży 12 maja br. odbyło się spotkanie z podróżnikiem Arkadym Pawłem Fiedlerem wnukiem pisarza Arkadego Fiedlera, a 13 maja br. dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych pn. „Pimpuś Sadełko”, które poprowadziła Anna Gielarowska. W tym okresie w oddziale dziecięcym dla najmłodszych dzieci miały miejsce aktywne spotkania z książką pod hasłem „bajeczne majowe spotkania”. 20 maja br. odbył się spektakl pt. „Papież w Dębnie” w wykonaniu uczennic i nauczycieli SP nr 1 w Dębnie, natomiast dla czytelników dorosłych 24 maja br. zorganizowane zostało spotkanie autorskie z Tanya Valko autorką arabskiej sagi.

W filiach Tydzień Bibliotek przebiegł następująco: w filii nr 1 w Dębnie znajdującej się przy ulicy Waryńskiego zorganizowana została wystawa poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, odbyły się także zabawy literackie dla młodszego czytelnika „Akademia wierszy Jana Brzechwy”, spotkanie literacko-edukacyjne dla czytelników „Jak powstaje książka” oraz warsztaty literackie z twórczości Agnieszki Frączek „Takie dziwaki”. W filii w Cychrach czytelnicy zarówno dorośli jak i najmłodsi mogli uczestniczyć w następujących spotkaniach: czytanie ulubionych opowieści najmłodszym czytelnikom „Czytanie pod chmurką”, wystawa ulubiona postać z bajki, zajęcia plastyczne – „Moja ulubiona postać z bajki”, poznajemy historię ksiązki „ABC historii książki”, zajęcia poświęcone życiu i twórczości Henrykowi Sienkiewiczowi. Natomiast w filii w Dargomyślu czekały na czytelników następujące atrakcje: zajęcia literackie z prezentacją multimedialną „Przez pustynie i puszcze z Henrykiem Sienkiewiczem”, wspólne czytanie „Moja przyjaciółka - Zuźka D. Zołzik”, wystawa dotycząca historia pisma, zajęcia plastyczne kolorowa biblioteka, zajęcia literacko plastyczne pt. „Czy wy wiecie czy nie wiecie? – krasnoludki są na świecie”, konkurs literacki „Pomieszane Tytuły”. W filii w Różańsku można było uczestniczyć w: zajęciach literacko-artystycznych „Mój przyjaciel książka”, obejrzeć wystawę „Rok 2016 – rokiem Henryka Sienkiewicza”, a najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w spotkaniach dla przedszkolaków „Nasza biblioteka na ciebie czeka wejdź – nie omijaj jej z daleka!”. Filia w Warnicy przygotowała dla czytelników także ciekawe rozrywki, a były to: warsztaty rękodzieła „I ja potrafię”, lekcja biblioteczna „Poznaj bezpieczny Internet” oraz spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warnicy „Cała Polska czyta dzieciom”.

Mamy nadzieję, że wszyscy czytelnicy uczestniczący w spotkaniach w ramach Tygodnia Bibliotek znaleźli cos dla siebie i miło spędzili czas w tak wyjątkowym miejscu jakim jest biblioteka.

Karolina Sielicka