Drukuj Spotkanie z SylwiÄ… TrojanowskÄ…

23 listopada br. odbyÅ‚y siÄ™ dwa spotkania z SylwiÄ… TrojanowskÄ… – autorkÄ… książek ze Szczecinem w tle. W pierwszym uczestniczyÅ‚a mÅ‚odzież ze SzkoÅ‚y Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w DÄ™bnie. Podczas drugiego autorka spotkaÅ‚a siÄ™ z czytelnikami dÄ™bnowskiej biblioteki.

Spotkanie z SylwiÄ… TrojanowskÄ… Każda grupa miaÅ‚a okazjÄ™ wylosować jednÄ… karteczkÄ™ z woreczka peÅ‚nych niezwykÅ‚ych cytatów, zebranych z książek Pani Sylwii i zabrać je ze sobÄ…, jako tekst magiczny, czyli „dobre sÅ‚owo”. Autorka z wielkÄ… pasjÄ… opowiadaÅ‚a o swoim rodzimym mieÅ›cie, jego tajemnicach i jego urodzie. ZdradziÅ‚a również wiele historycznych ciekawostek dotyczÄ…cych niezwykÅ‚ego Szczecina, i które to w wielu przypadkach zostaÅ‚y ujÄ™te w powieÅ›ciach autorki. Sylwia Trojanowska jest - jak sama o sobie mówi - niepoprawnÄ… optymistkÄ…, pozytywnie nastawionÄ… do życia oraz „caÅ‚ym wielkim serduchem” szczeciniankÄ…. I takimi cechami oraz dobrÄ… energiÄ… dzieliÅ‚a siÄ™ z naszymi czytelnikami. DostarczyÅ‚a każdemu czytelnikowi wielu niesamowitych przeżyć, o czym wszystkich znawców i fanów twórczoÅ›ci nie trzeba byÅ‚o przekonywać. Kolejka po książkÄ™ z autografem ciÄ…gnęła siÄ™ w nieskoÅ„czoność.

Katarzyna Grzesiak