Drukuj Remont Biblioteki - zakończony

Remont biblioteki zakończony

ZakoÅ„czono remont pomieszczeÅ„ Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Dobrowolskiego w DÄ™bnie. Zadanie zostaÅ‚o zrealizowane z dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 ,,Infrastruktura Bibliotek 2016 - 2020”, dotacji celowej z budżetu gminy i Å›rodków finansowych biblioteki. Zakres projektu obejmowaÅ‚ remont Å›cian piwnic, wykonanie przepony w postaci iniekcji, naprawÄ™ izolacji zewnÄ™trznej budynku, malowanie pomieszczeÅ„ bibliotecznych oraz zakup wyposażenia. Celem zadania byÅ‚o stworzenie korzystniejszych warunków dla prowadzenia dziaÅ‚alnoÅ›ci statutowej, poprawienia infrastruktury biblioteki oraz unowoczeÅ›nienia i polepszenia standardów estetycznych.

OdÅ›wieżone zostaÅ‚y sale wystawowe biblioteki mieszczÄ…ce siÄ™ w podziemiach budynku, czytelnia internetowa, magazyn, pomieszczenie socjalne i korytarze. W ramach projektu pomalowano również klatkÄ™ schodowÄ… prowadzÄ…cÄ… do OddziaÅ‚u dla Dzieci i MÅ‚odzieży, odÅ›wieżono i przymocowano porÄ™cze i barierki. Biblioteka wzbogaciÅ‚a siÄ™ o nowy sprzÄ™t. Zakupiono ekran multimedialny wraz z rzutnikiem, 12 zasilaczy elektrycznych ups, wykonano nowe oznakowanie oraz opracowano strategiÄ™ rozwoju biblioteki.

InwestycjÄ™ zrealizowaÅ‚a firma OL-BUD. UsÅ‚ugi budowlane Krzysztof OlasiÅ„ski z Zielonej Góry. CaÅ‚kowity koszt realizacji zadania wyniósÅ‚ 218 476, 62 zÅ‚.

Monika Piotrowska
Dyrektor BPMiG w Dębnie