13 października 2019 w dębnowskiej bibliotece odbył się XIX Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY!” W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób. Współorganizatorem było Poradnictwo Rodzinne i Stowarzyszenie „In Corde” w Dębnie. Swoją obecnością zaszczycili w tym dniu m.in. Grzegorz Kulbicki - burmistrz Dębna, a także ks. kanonik Robert Szumowski - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej. Po raz czwarty wspominano i celebrowano ten wyjątkowy dzień razem z mieszkańcami naszego miasta i okolicy. Spektakl słowno – muzyczny w/g scenariusza Anny Witkowskiej poprowadziła Aneta Dobropolska. Naukę papieża Polaka przypomniała młodzież:  narrator (Wiktor Kowalski), który wspominał liczne pielgrzymki św. Jana Pawła II, w tym pielgrzymki do Ojczyzny, a szczególnie tę z roku 1979 (40 lat temu), Katarzyna Blicharz i Kacper Kowalczyk,  odczytali wybrane fragmenty homilii papieskich, skierowane do różnych grup społecznych, m.in. do rodzin, dzieci, młodzieży, kapłanów, polityków i dyplomatów, ludzi pracy, ludzi w podeszłym wieku, do ludzi chorych, ale także do nauczycieli i uczniów. Całość uświetniły dzieci, które w 20 - osobowym zespole przepięknie śpiewały i w ten sposób zachęcały do wspólnego śpiewu wszystkich uczestników spotkania.
   O przygotowanie strony muzycznej zatroszczyły się: Ewa Wojciechowska, Wioletta Kowalik i Paulina Lemańska. Uczestnicy wysłuchali przepiękne piosenki i pieśni  przy dźwiękach gitar, pianina i harfy. Po tych wzruszających, duchowych przeżyciach, tradycyjnie już można było spróbować kremówek (ufundowanych przez właścicieli lokalnej sieci sklepów PULS); porozmawiać przy kawie i herbacie w pięknych pomieszczeniach dębnowskiej książnicy.

Aneta Dobropolska

>>Zapraszamy do galerii zdjęć<<