18.11.2019 r. w BPMiG Dębno odbyły się LITERACKIE WARSZTATY TETRALNE w ramach projektu „Teatralna podróż  po literaturze” realizowanego  przez Książnicę Pomorską w Szczecinie. Zajęcia poprowadziła p. Maria Dąbrowska – aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, w spotkaniu wzięło udział szkolne koło teatralne z SP nr 3.

Młodzi aktorzy uczyli się jak za pomocą gestu przekazać widzą swoje emocje, jak współpracować z innymi aktorami na scenie, jak przełamywać swoją wstydliwość, jak należy pracować nad sobą, swoim ciałem i głosem. W trakcie warsztatów po wysłuchaniu fragmentów książki „Pasztety do boju” autorstwa Clementine Beauvais młodzi aktorzy w trzyosobowych grupkach przedstawiali wspólnie wymyślone zakończenie. W trakcie inscenizacji scenek można było zaobserwować jak ogromną rolę odgrywa wyobraźnia w pracy aktora.

>>Zapraszamy do Galerii Zdjęć<<