Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie im. Antoniego Dobrowolskiego od wielu lat bierze udział w Programie Wieloletnim pn.: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. W roku 2020 roku biblioteka otrzymała dotację w kwocie 12 000 zł. Celem Programu jest ....

logo Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa      logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego           logo Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez  stały  dopływ  nowości  wydawniczych,  możliwość  systematycznego ubytkowania  (aktualizacja zasobów), a w  konsekwencji  zwiększenie  oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.