Stanisław Lem …on już to wiedział…”Zachęcamy  serdecznie do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Stanisław Lem …on już to wiedział…, która prezentowana jest w sali wystawowej dębnowskiej biblioteki.

Stanisław Lem …on już to wiedział

„Stanisław Lem …on już to wiedział…”. W dniach od 23.09.2021 r. do 01.10.2021 r. w sali wystawowej dębnowskiej biblioteki była prezentowana wystawa planszowa pt. „Stanisław Lem …on już to wiedział…”. Lem uznawany jest za najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z  najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Wystawę zwiedzali uczniowie dębnowskich szkół. Przygotowana została w związku z upamiętnieniem 100. rocznicy urodzin autora, a rok 2021 obchodzony jest, jako Rok Lema. Wystawa gościła w naszej bibliotece dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury  w Dopiewie i prezentowana jest na tablicach, które pokazują, że futurologia Stanisława Lema staje się w wielu aspektach naszą codziennością, a fantastyka światem rzeczywistym.
 dębnowska biblioteka