Na zakończenie obchodów 450-lecia Dębna tj. 13.10.2021 r. odbyły się dwa spotkania z regionalistą, historykiem - Józefem Piątkowskim, autorem publikacji „Katarzyna Brunszwicka. Mütter Käthe 1516-1574. Pierwsza dama Nowej Marchii. Kronika życia. Daty-Liczby-Fakty”. W godzinach porannych  w spotkaniu uczestniczyła młodzież szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie, natomiast po południu odbyła się promocja książki dla mieszkańców Dębna. W spotkaniu wzięli udział: Grzegorz Kulbicki - burmistrz Dębna, regionaliści, historycy oraz czytelnicy i sympatycy biblioteki. W trakcie spotkania autor opierając się prezentacją multimedialną omawiał postać Katarzyny Brunszwickiej - założycielki Dębna, podkreślając jej ogromny wkład w rozwój miasta w XVI w. Zarówno młodzież, jak i uczestnicy popołudniowego spotkania uważnie słuchali prelegenta. Katarzyna Brunszwicka w historii regionu zapisała się złotymi zgłoskami zasługując na miano pierwszej damy Nowej Marchii - takie zdanie można przeczytać w książce Józefa Piątkowskiego. Książka Józefa Piątkowskiego po raz pierwszy w tak obszerny sposób przedstawia postać Katarzyny Brunszwickiej w języku polskim. Autor prezentuje w niej bogate źródła i literaturę zarówno w języku polskim jak i niemieckim. Na zakończenie spotkania można było uzyskać wpis autora oraz zwiedzić wystawę pt. „Katarzyna Brunszwicka - Ambasadorka Dębna”. Książka została wydana w ramach Dębnowskiej Biblioteczki i wpisuje się w obchody Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2021 r. pod hasłem Skarbiec Pamięci.