VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

Noc Bibliotek 2021

Tegoroczna Noc Bibliotek odbyła się 15.10.2021 r. z tygodniowym opóźnieniem ze względu na obchody  450-lecia Dębna. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie było to typowe nocowanie tylko 4 godzinna wieczorno-nocna zabawa w bibliotece z ograniczoną ilością uczestników. Nocna zabawa odbyła się pod hasłem „BIBLIOTEKA LECI W KOSMOS”. W tracie zabawy dzieci wykonywały zadania teoretyczne oraz praktyczne poszerzając swoja wiedzę o kosmosie by ostatecznie przejść test na astronautę. Niewątpliwie najważniejszym i najbardziej czasochłonnym zadaniem dla uczestników było pomalowanie rakiety, którą biblioteka odleciała w kosmos. Przy tym zadaniu było mnóstwo zabawy, śmiechu, radości, okazało się że nie tylko rakieta zrobiła się kolorowa ale także…Podczas wędrówki po bibliotece na uczestników czekały zadania teoretyczne do rozwiązania m.in. kosmiczna krzyżówka, quiz wiedzy o kosmosie, kosmiczna wykreślanka.  Jednak wszyscy wiedzą w bibliotece nigdy nie jest zbyt łatwo, dlatego poza wiedza teoretyczną przyszli astronauci musieli się wykazać umiejętnościami praktycznymi. Na oddziale dziecięcym wykonywali zadania pokazujące sprawność, spryt, skupienie, spostrzegawczość. Zadania które wydawały się łatwe do wykonania nie zawsze w praktyce okazywały się błahostką. Po ciężkich zmaganiach wszyscy uczestnicy przeszli test zdobywając dyplom astronauty.Na zakończenie zmagań kosmicznych uczestnicy nocy bibliotek przy pysznej pizzy i popcornie rozwiązywali zagadkę skarbu wraz aktorami podczas projekcji filmu „Operacja człowiek w czerni”.
Mimo iż tegoroczna Noc Bibliotek nie zakończyła się wspólnym nocowaniem na oddziale dziecięcym zabawy, śmiechu, ogromu wrażeń nie zabrakło.