Prezentowany wybór prac Iwony Chmielewskiej

Wystawa „Mała książka - wielka sztuka”
w dębnowskiej bibliotece

Prezentowany wybór prac Iwony Chmielewskiej nie jest przypadkowy. Stworzone przez nią ilustracje znajdują się w książkach wydanych przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która przypomina o korzyściach wynikających z codziennego, rodzinnego czytania oraz roli literatury w rozwoju dziecka. Książki otwierają dziecko na świat. Poruszają jego serce wspaniałymi opowieściami czytanymi ciepłym i pełnym miłości głosem najbliższych, uwrażliwiają na melodię i znaczenie języka, ale też na piękno ilustracji, bez których książki dla najmłodszych nie mogłyby istnieć. Wiele z nich to najprawdziwsze dzieła sztuki, w których ilustracja jest tak samo ważna jak tekst - przyciąga uwagę dziecka i rozbudza jego wyobraźnię. Dzięki tym wyjątkowym książkom dzieci już od najmłodszych lat obcują ze sztuką, mają ją na wyciągnięcie ręki, także w domowym zaciszu. Częste czytanie w gronie najbliższych oraz zachwyt nad kunsztem książkowych ilustracji zakorzenia dziecko - we wspólnocie rodzinnej i w kulturze. Właśnie, dlatego Instytut Książki przygotował wystawę „Mała książka - wielka sztuka” będącą prezentacją prac trzech autorów - Elżbiety Wasiuczyńskiej, Józefa Wilkonia i Iwony Chmielewskiej.
Wystawa została przygotowana przez Instytut Książki, a obejrzeć ją można w oddziale dziecięcym dębnowskiej biblioteki. Zapraszamy.