Tydzień Bibliotek dla najmłodszych

Z okazji Tygodnia Bibliotek 2022 w oddziale dziecięcym czekało na najmłodszych czytelników wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość poznania zakamarków pięknej dębnowskiej książnicy na lekcjach bibliotecznych pt.: „Biblioteka Małego Czytelnika”. Zwiedzały działy i zapoznały się z ich specyfiką i historią, sposobem założenia karty i zasadach wypożyczania książek. 13 maja br. odbyła się magiczna sesja zdjęciowa z profesjonalnym fotografem, która cieszyła się dużą frekwencją. Było wiele pięknych kadrów, zabawy  i uśmiechu. W trakcie całego miesiąca maja nie zabrakło potkań z książką, czyli tzw. „Bajkoczytań”, podczas, których mali czytelnicy zapoznawali się z literaturą dziecięcą i bogatym księgozbiorem oddziału dziecięcego. Jedną z atrakcji był także „Biblioteczny ESCAPE ROOM”. Pełna zagadek i przygód interaktywna gra z kodami QR dla wytrawnych wielbicieli wyzwań.

Oddział Dziecięcy BPMiG w Dębnie