Piknik integracyjny dla uchodźców z Ukrainy

23 maja br. w Wyłuszczarni Nasion Nadleśnictwa Dębno odbył się piknik integracyjny dla uchodźców z Ukrainy, którzy uczęszczają na lekcje języka polskiego w dębnowskiej bibliotece. Inicjatorem spotkania byli nauczyciele, którzy od dwóch miesięcy w bibliotece prowadzą dla nich bezpłatne zajęcia nauki języka polskiego.

Wspólne spotkanie było doskonałym momentem na podsumowanie przeprowadzonych lekcji oraz okazją do lepszego poznania. W trakcie pikniku Maciej Kmita leśniczy ds. Wyłuszczarni Nasion Nadleśnictwa Dębna oprowadził uczestników i opowiedział o pracy w Wyłuszczarni omawiając etapy pozyskiwania nasion z szyszek. Goście obejrzeli także eksponaty zwierząt i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na ich temat.

Dziękujemy Nadleśnictwu Dębnu za możliwość zorganizowania pikniku, a panu Maciejowi Kmicie za poświęcony czas i ciekawą lekcje na temat pozyskiwania nasion z szyszek.

Galeria Zdjęć