Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Dębna, sympatyków literatury oraz wielbicieli twórczości Juliusza Słowackiego na tegoroczne Narodowe Czytanie, które odbędzie się na Filii Nr 2, czyli na placu przy Willi, ul. Mickiewicza 43, 8 września o godz. 16:00.

W ramach tego wyjątkowego wydarzenia wspólnie zgłębimy dramat "Kordian", jedno z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu, które porusza kwestie wolności, patriotyzmu oraz osobistych dylematów.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia unikalnej wystawy obrazów inspirowanych twórczością J. Słowackiego - „Juliusz Słowacki – Między słowem a obrazem”. Prezentowane dzieła, stworzone przez utalentowanych artystów, ilustrują różne utwory poety, ukazując ich głębię i piękno w formie wizualnej. Wystawa pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć i poczuć emocje, które towarzyszyły powstawaniu literackich arcydzieł Słowackiego.

Program wydarzenia:

• Pieśni związane z czytaną powieścią w wykonaniu dębnowskiego zespołu śpiewaczego „FloDeLis",

• Fragmenty dzieła w wykonaniu dębnowskich laureatów konkursów recytatorskich: Zuzanny Warunek, Maksymiliana Kiełbasy i Nikodema Mazura,

• Projekcja wybranych fragmentów filmu „Kordiana" oraz prezentacja życia i twórczości Juliusza Słowackiego,

• Ogólnopolska wystawa ilustracji do dzieł J. Słowackiego: „Juliusz Słowacki. Między Słowem a Obrazem” - dzięki uprzejmości Krasnobrodzkiego Domu Kultury,

• Poczęstunek na „ludową nutę".

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a jego atmosfera sprzyjać będzie zarówno głębokim refleksjom, jak i integracji miłośników literatury. Niech to spotkanie będzie dla nas wszystkich okazją do wspólnego celebrowania polskiej kultury i sztuki.

Czekamy na Was z niecierpliwością!