Eliminacje do Mistrzostw Polski w Carcassonne w dębnowskiej bibliotece

31.08.2024 roku w naszej Bibliotecznej Strefie Fantasy przy dębnowskiej bibliotece odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Carcassonne 2024!  W turnieju wzięło udział 14. uczestników, którzy rywalizowali o miejsce w wielkim finale, który odbędzie się w Krakowie.

Po zaciętej rywalizacji udało nam się wyłonić najlepszego zawodnika – Joannę Nitkę, która zdobyła pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finałów w Krakowie. Serdecznie gratulujemy Joannie tego wspaniałego osiągnięcia. Jej determinacja i umiejętności na pewno przydadzą się podczas wielkiego finału, gdzie będzie miała szansę walczyć o tytuł Mistrza Polski w Carcassonne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich entuzjazm i zaangażowanie, które sprawiły, że atmosfera była wyjątkowa. Wasza pasja do gier planszowych jest dla nas ogromną inspiracją i napędza nas do organizowania kolejnych, jeszcze bardziej ekscytujących wydarzeń. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień pełen wrażeń!

Szczególne podziękowania należą się również naszemu partnerowi – wydawnictwu Bard Centrum Gier, za wsparcie i współpracę, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Wasze zaangażowanie jest nieocenione.

Nie możemy też zapomnieć o wyjątkowej obecności Tomasza Preussa, obecnego Mistrza Polski, który nie tylko służył wsparciem merytorycznym przy organizacji, ale także dzielił się swoją bogatą wiedzą o grze Carcassonne. Jego wskazówki i strategie wzbogaciły nasze wydarzenie i były niezwykle cenne dla wszystkich uczestników.

Z niecierpliwością czekamy na finał w Krakowie, gdzie będziemy kibicować Joannie. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach w Bibliotecznej Strefie Fantasy!

KLUB Gildia Gier - Biblioteczna Strefa Fantasy

Elżbieta Pławińska