Wakacje w dębnowskiej bibliotece – niezapomniane chwile pełne przygód

Od 1 do 19 lipca 2024 r. dębnowska biblioteka tętniła życiem dzięki wakacyjnym zajęciom, które przyciągnęły wielu młodych uczestników. Trzy tygodnie wypełnione były zabawą, nauką i niezapomnianymi przygodami, pozostawiając dzieciom mnóstwo wspaniałych wspomnień.

Tydzień 1: Książki i integracja

Pierwszy tydzień upłynął pod znakiem literatury. Młodzi uczestnicy zanurzyli się w świecie książek, rozwijając swoją wyobraźnię i odkrywając nowe historie oraz bohaterów. Nie zabrakło również aktywności fizycznej – spacer do lokalnego parku z placem zabaw i siłownią zewnętrzną dostarczył dzieciom wiele radości. Tydzień zakończył się wspólnym oglądaniem filmu w „Kinie u Kubusia”, gdzie na uczestników czekała pyszna pizza.

Tydzień 2: Nauka i przygoda

Drugi tydzień przyniósł jeszcze więcej atrakcji. Rozpoczął się wycieczką do lokalnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie dzieci nauczyły się zasad segregacji odpadów i recyklingu. Kolejną atrakcją były zajęcia inspirowane światem Harry'ego Pottera, podczas których uczestnicy poczuli się jak uczniowie Hogwartu, rozwijając przy tym umiejętności językowe. Zajęcia poprowadziła  Joanna z EnglishLab Centrum Językowe by Joanna Mazur. Wizyta komendanta Straży Miejskiej oraz emocjonujące zawody o Złoty Bilet były kolejnymi punktami programu, które dostarczyły dzieciom wiele emocji.

Tydzień 3: Edukacja i fotografia

Ostatni tydzień wakacyjnych zajęć upłynął pod znakiem edukacji i zabawy. Wycieczka do Komisariatu Policji w Dębnie oraz wykład o bezpiecznych wakacjach przybliżyły dzieciom rolę służb mundurowych oraz zasady bezpieczeństwa. Gościem specjalnym był ratownik medyczny Wojciech Kujawa, który przeprowadził warsztaty z pierwszej pomocy. Tradycyjny spacer do Wyłuszczarni Nasion w Nadleśnictwie Dębno, który poprowadził Maciej Kmita  zakończył się ogniskiem, a finałowym wydarzeniem była piknikowa sesja zdjęciowa z profesjonalnym fotografem Marcinem Pechem.

Wakacje w dębnowskiej bibliotece to czas pełen radości, nauki i integracji. Bogaty program zajęć sprawił, że dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale także nabyły nowe umiejętności i nawiązały przyjaźnie, które na długo pozostaną w ich pamięci. Organizatorzy zapraszają już teraz na kolejne wakacyjne przygody w bibliotece.

Ewelina Maciocha

Karolina Gabrysiak