Zapraszamy !!!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno zaprasza na wystawę kolekcji rękodzieł artystycznych Jolanty Szczygieł w dn. 07-15 maja 2010 r. w godz. 11:00 - 17.00

07 maj 2010 r. godz. 17:00 otwarcie wystawy rękodzieł artystycznych Jolanty Szczygieł.

Jolanta Szczygieł jest dębnianką od 5 lat, choć znaną w Dębnie od ponad 10. Jest twórczynią artystycznych rękodzieł jak: szale, poncha, torebki, biżuteria i inne, a także wyrobów ceramicznych. Podczas Dni Dębna w 2009 r. po raz pierwszy zaprezentowała swoja kolekcję na pokazie mody znanego stylisty Tomasza Jacykowa, któremu bardzo spodobały się jej prace. Wszystkie wyroby powstają w pracowni wyposażonej w specjalny sprzęt i narzędzia. Kolekcję cechuje urokliwe bogactwo kolorów od zdecydowanej czerni, granatu, czerwieni, fioletu i butelkowej zieleni do pastelowych odcieni całej gamy kolorów. Tworzą one ciepły i specyficzny klimat w pomieszczeniach, gdzie są prezentowane. Pani Jolanta w wywiadzie do Merkuriusza Dębowskiego nr 5 w 2009 r. wyznaje, „…motorem działania jest zawsze potrzeba duchowa. To coś, co nie pozwala skupić się na rzeczach codziennych.”

Dzieła pani Jolanty Szczygieł wzbudzają powszechny podziw i zachwycają zwiedzających wystawę.