Zapraszamy !!!

Urok Świąt Wielkiej Nocy

na wystawie rękodzieł artystycznych

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna MiG w Dębnie 19 marca br. zorganizowała wystawę rękodzieł artystycznych dla czytelników i mieszkańców Dębna.

Swoje dzieła zaprezentowali: Krystyna Rój, Bogusława Sługocka, Zofia Szczygieł, Anatol Wierzchowski oraz Pelagia Szczurowska. Artyści zaprezentowali głównie wiosenne kompozycje, gdzie dominowały kwiaty: krokusy, tulipany, kaczeńce, żonkile. W związku z tym, że zbliżała się Niedziela palmowa oraz Wielkanoc można były zobaczyć także palmy wielkanocne, pisanki wykonane różnymi technikami, wyplatane i dziergane, kartki świąteczne, koronkowe i z papierowej wikliny koszyczki, koronki, serwety, koszyczki, obrusy i ceramikę.  Wszystkie prace były wykonane ręcznie, starannie ułożone i bardzo kolorowe. Niewątpliwe zachwycały oczy wszystkich zwiedzających.

Swoje prace zaprezentowali także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, którymi kieruje Małgorzata Lenkiewicz.  Rękodzieła odzwierciedlały przepiękną aurę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Powstałe w 6 pracowniach tj. dziewiarsko - krawieckiej, plastycznej, stolarskiej, komputerowo-muzycznej, wikliniarskiej i kulinarnej przedmioty podczas zajęć prowadzonych pod kierownictwem opiekunek: Małgorzaty Fisuli, Anety Grudzień-Podwójnej budziły zachwyt wszystkich zwiedzających.

K.S.