Regulamin  konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona postać książkowa”

Organizatorzy

1.      Organizatorem konkursu jest Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej Miasta   i Gminy w Dębnie ul. Mickiewicza 32, 74-400 Dębno.

2.       Niniejszy regulamin ustala zasady uczestnictwa w konkursie, rodzaj nagród i sposób ich uzyskania.

3.    Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do potrzeb projektu. Dane osób biorących udział w konkursie będą  wykorzystywane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r.   „o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 nr 133 poz.883) dla celów przeprowadzenia Konkursu

4.       Niniejszy regulamin zostanie udostępniony w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Dębno na każde żądanie uczestników Konkursu oraz na stronie internetowej biblioteki  - www.biblioteka.debno.pl

1.       Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

2.       Twórcza organizacja czasu wolnego.

Uczestnicy

1.       Uczestnikami konkursu są dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

2.       Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe:

I grupa    -   przedszkolaki  (5-6 -latki)

II grupa   -  klasy 1-3 szkół podstawowych

III grupa  -  klasy 4-6 szkół podstawowych

IV grupa  - klasy 1-3 gimnazjum

Temat

Temat konkursu brzmi „ Moja ulubiona postać książkowa”.   Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prac plastycznych  w technice dowolnej.

Prace powinny być artystyczną wypowiedzią uczestników konkursu na temat swoich ulubionych bohaterów książkowych.

.

Prace konkursowe

1.       W ramach konkursu mogą być przygotowane prace plastyczne w dowolnym

formacie (A4 lub A3)  i technice artystycznej.

2.       Prace powinny być przygotowane samodzielnie przez autora.

3.       Każda praca zgłoszona do konkursu powinna być opisana, tzn. posiadać tytuł,  wyraźnie zaznaczone imię i nazwisko autora, wiek, klasę oraz szkołę do  której uczęszcza.

Zasady przyznawania nagród

1.      Nadesłane prace zostaną ocenione przez komisję wyłonioną przez organizatora wg następujących kryterium:

-  indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi

2.      Komisja spośród prac biorących udział w konkursie i spełniających kryteria w dziale „Prace konkursowe”, spośród każdej grupy wiekowej, wyłoni po 3 zwycięskie osoby.

3.      Wybór laureatów nastąpi do 12 maja 2009r.

4.      Wręczenie nagród odbędzie się 14 maja 2009r. o godz. 1630 podczas uroczystego balu  w Oddziale Dziecięcym im. Kubusia Puchatka mieszczącego się w budynku Biblioteki Publicznej Miasta        i Gminy w Dębnie.

5.     Każdy uczestnik Konkursu otrzyma dyplom pamiątkowy i drobny upominek.

Zgłoszenie prac konkursowych

1.       Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dostarczenie pracy do Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej Miasta  i Gminy w Dębnie  ul. Mickiewicza 32  do dnia  8 maja 2009r.  do godz. 1800.

Ogłoszenie konkursu

Informacje o czasie trwania i zasadach Konkursu  oraz nagrodach zostaną przedstawione:

- nauczycielom przedszkoli

- nauczycielom szkół podstawowych i gimnazjalnych

- na plakatach

- na stronie internetowej biblioteki -  www.biblioteka.debno.pl