Dnia 7 lutego 2018r. w dębnowskiej bibliotece gościliśmy profesora nauk humanistycznych Stanisława Sławomira Nicieję – historyka, biografistę, eseistę, długoletniego rektora Uniwersytetu Opolskiego, senatora RP V kadencji.

Profesor Nicieja jest wybitnym znawcą dziejów Kresów Wschodnich, czego dowodem jest m. in. X tomowa „Kresowa Atlantyda”, która oczywiście jest dostępna w naszej książnicy.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy Stowarzyszenia Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oddział w Dębnie. Profesor poprowadził dwa spotkania. Pierwsze dla młodzieży szkolnej, a drugie dla czytelników i mieszkańców Dębna i okolic. Zarówno w pierwszym jak i drugim spotkaniu dopisała wysoka frekwencja.

Zapraszamy do >> Galerii Zdjeć <<