Ekonieborak czy EKOLOG?

Ekonieborak czy EKOLOG?

Niektórzy mówią: trzynastego i jeszcze w piątek, to nie może być dzień udany. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że jest on wyjątkowy. I dla nas taki właśnie był. Dlaczego? Już odpowiadam: biblioteczne skrzaty urządziły w nocy bal w oddziale dla dzieci i bardzo narozrabiały, zostawiając po sobie górę śmieci. Było tu wszystko: papierki po cukierkach, jakieś kartki i kartony, słoiki, butelki szklane i plastikowe, opakowania po chrupkach, baterie i tak dalej i tak dalej……. Skrzaty zapadły się pod ziemię, nigdzie nie można było ich znaleźć, żeby po sobie posprzątały. Na szczęście przyszły do biblioteki 6-latki z Przedszkola Nr 2 w Dębnie by pomóc nam uporać się z tym „wysypiskiem”. Dzieci chętnie zabrały się do pracy. Bez problemu posegregowały wszystkie śmieci, wrzucając je do odpowiednich pojemników. Było wiele radości, szczególnie, kiedy za ciężką pracę otrzymały zasłużone nagrody.

Piątkowe zajęcia odbyły się w ramach projektu „Eko w działaniu” realizowanego przez bibliotekę, którego organizatorem jest Celowy Związek Gmin CZG-12. Głównym ich celem było kształtowanie postaw i kultury ekologicznej, promocja działań proekologicznych. Dzieci poznały niektóre z ekologicznych grzechów Ekonieboraka, tytułowego bohatera książki „Draka Ekonieboraka” autorstwa Emilii Dziubak, Elizy Saromy – Stępniewskiej oraz Iwony Wierzby. Z pozostałymi grzeszkami zapoznają się w przedszkolu, gdyż w prezencie otrzymały od nas egzemplarz tej ciekawej, pouczającej i przezabawnej książki.

Zapraszamy do >> Galerii Zdjeć <<

Iwona Dziuda