Szanowni mieszkańcy Dębna, Drodzy Czytelnicy!

Szanowni mieszkańcy Dębna, Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do obejrzenia wystaw okolicznościowych związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Na wystawach zaprezentowane zostały monety, banknoty funkcjonujące w Polsce, historia polskiej waluty od odzyskania niepodległości do czasów obecnych oraz kolekcja znaczków Poczty Polskiej. Eksponaty zostały przygotowane w ramach współpracy Koła Regionalistów działającego przy dębnowskiej bibliotece. Przedstawione zostały także prace plastyczne z zorganizowanego konkursu plastycznego pt. „100 lat odzyskanej niepodległości”.
W drugiej części sal wystawowych zaprezentowana została wystawa pt. Kresowy marsz niepodległości”, która została przygotowana przez Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć w Szczecinie oddział w Dębnie.

Wystawy można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do 7.12.2018 r.

>> Zapraszamy do Galerii <<