Tradycyjnie już wzorem lat ubiegłych Biblioteka Publiczna MiG w Dębnie im. A. Dobrowolskiego w okresie przedświątecznym tj. od 04-06.04.2019 r. była organizatorem wystawy rękodzieł wielkanocnych...

Wystawa skupia prace rękodzielników z naszej małej ojczyzny, które tworzone są z wielkiej pasji. Wyroby cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i gminy Dębna. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Anatol Wierzchowski – instruktor teatralny, reżyser, autor scenariuszy, polonista, bibliotekarz, wychowawca, animator kultury, odznaczony w 2016 r. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Swoje dzieła w tym roku zaprezentowali 18 rękodzielników: Zofia Szczygieł, Barbara Jakubiak, Zofia Janczak, Sylwia Wojciechowska, Bogusława Sługocka, Wiesława Konofalska, Emilia Podwójna, Józef Podwójny, Barbara Jakubiak, Jolanta Biały, Joanna Binięda, Daria Smolarek, Alicja Suska, Agnieszka Urbańska, Zuzanna Kozioł. Wyjątkowe i niepowtarzalne palmy wielkanocne, kartki świąteczne, kwiaty z bibuły, ozdoby ręcznie szydełkowane, serwetki, chusteczki, jajka, bazie, wyszywane ręcznie kartki haftowane, przebiśniegi, zajączki, wianki, koguciki, ozdoby wykonane metodą decoupage, pięknie odzwierciedlały zbliżające się święta wielkanocne.
   Po raz kolejny zaprezentował się także Warsztat Terapii Zajęciowej, który swoje dzieła wykonywał w 6 pracowniach pod okiem uzdolnionych opiekunów.
Prace pokazał też Szpital w Dębnie im. Matki Teresy z Kalkuty. Wykonane zostały w ramach terapii przez pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, pod okiem terapeutów. Swój debiut w wystawie miały: Koło Gospodyń Wiejskich z Grzymiradza, Różańska i Warnic.

Wszystkie ozdoby wielkanocne zachwycały oczy wszystkich zwiedzających, wprowadzając zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Z roku na rok wystawy cieszą się dużym zainteresowaniem. Produkty regionalne są istotnymi elementami dziedzictwa kulturowego naszego regionu i doskonałą promocją miasta i gminy Dębno. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na następny rok.

Karolina Sielicka

>> Zapraszamy do Galerii zdjęć <<