Drukuj ZAJĘCIA WAKACYJNE NA ODDZIALE DZIECIĘCYM 2019

TYDZIEŃ I - KOSMICZNA PODRÓÅ» Pierwszy tydzieÅ„ wakacyjnych zajęć byÅ‚ iÅ›cie kosmiczny. CzytaliÅ›my książki o wszechÅ›wiecie poszerzajÄ…c swojÄ… wiedzÄ™ która potem byÅ‚a niezmiernie potrzebna podczas licznych zabaw, quizów i konkurencji. Wspólnie zastanawialiÅ›my siÄ™ czy w kosmosie istnieje życie i jakaÅ› inteligentna forma życia i co to takiego wÅ‚aÅ›ciwie jest UFO. Podczas zajęć plastyczno – animacyjnych dzieci malowaÅ‚y swoje wyobrażenie kosmity i wÅ‚asnego statku kosmicznego którym wyruszyli by na podbój kosmosu. RysowaliÅ›my też ukÅ‚ad sÅ‚oneczny i planety na których chcielibyÅ›my zamieszkać. A powstaÅ‚y planety iÅ›cie kosmiczne na których m.in. sÅ‚odycze rosnÄ… na drzewach a z wulkanów leci wata cukrowa. Nasi mali odkrywcy tworzyli również maski i stroje ze swoim wyobrażeniem istoty z kosmosu. Tu nie zabrakÅ‚o kolorów i brokatu! By potem zrobić kosmiczny marsz po bibliotece z pozdrowieniami z kosmosu. KolejnÄ… atrakcjÄ… byÅ‚ dzieÅ„ GWIEZDNYCH WOJEN. Dzieci zostaÅ‚y mianowane padawanami by później, pokonujÄ…c liczne zadania i konkurencje stać siÄ™ mistrzami Jedi. Ostatniego dnia pierwszego tygodnia już tradycyjnie odbyÅ‚o siÄ™ Kino u Kubusia i pidżama party.

TYDZIEŃ II - W ÅšWIECIE MAGII HARREGO POTTERA Cóż to byÅ‚ za tydzieÅ„! Ale uwaga. Mugolom wstÄ™p wzbroniony! Aż czuć byÅ‚o magiÄ™ na oddziale dzieciÄ™cym gdzie oddawaliÅ›my siÄ™ najwymyÅ›lniejszym zabawom zwiÄ…zanym ze Å›wiatem Harrego Pottera. Nasi mali czytelnicy zostali pasowani na czarodziejów! Ale by to osiÄ…gnąć musieli najpierw przejść szereg zadaÅ„ i konkurencji by wykazać siÄ™ zarówno wiedzÄ… jak i umiejÄ™tnoÅ›ciami magicznymi. JednÄ… z ulubionych okazaÅ‚y siÄ™ zajÄ™cia plastyczno – animacyjne podczas których mali czarodzieje tworzyli wÅ‚asne różdżki by potem nauczyć siÄ™ kilku niezbÄ™dnych zaklęć. W ramach akcji Marzycielska Poczta pisaliÅ›my również zaczarowane listy z Hogwartu które zostaÅ‚y zapieczÄ™towane nie jednym zaklÄ™ciem. KolejnÄ… z atrakcji byÅ‚a nauka latania. Wspólnie bÄ™dÄ… w parku uczyliÅ›my siÄ™ latać na bibliotecznym nimbusie by potem wziąć udziaÅ‚ w meczu z przeszkodami. Emocje siÄ™gaÅ‚y zenitu gdy dzieci podzielone na 4 grupy: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin kibicowaÅ‚y swoim zawodnikom! Na koniec tygodnia natomiast oddaliÅ›my siÄ™ warzeniu magicznych i jakże pysznych mikstur. W naszym bibliotecznym dziurawym kocioÅ‚ku dzieci przy swoich stanowiskach zamienili siÄ™ z maÅ‚ych czarodziejów w kucharzy. I tutaj pole do popisu byÅ‚o wolne, pyszne kanapki, tosty, koktajle i wspaniaÅ‚e wymyÅ›lne saÅ‚atki owocowe mieniÅ‚y siÄ™ kolorami tÄ™czy. Jedne bardziej klasyczne inne z owocami bardziej orientalnymi ale wszystkie równie pyszne. To byÅ‚y smakowite zajÄ™cia!

TYDZIEŃ III - CYRKOWO – TEATRALNE ZMAGANIA JednÄ… z atrakcji trzeciego tygodnia wakacji w bibliotece byÅ‚ spacer poÅ‚Ä…czony ze zwiedzaniem do WyÅ‚uszczarni Nasion w DÄ™bnie, który zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ ogniskiem przygotowanym dla nas przez NadleÅ›nictwo. ByÅ‚o pieczenie kieÅ‚basek i chleba co niezmiernie ucieszyÅ‚o dzieci. MieliÅ›my również ogromnÄ… przyjemność poznać LeÅ›niczego, przedstawiciela NadleÅ›nictwa DÄ™bno i posÅ‚uchać jego prelekcji na temat lasu i jego bogactwa przyrodniczego, zwierzÄ…t leÅ›nych, darów lasu, zasad zachowania siÄ™ w lesie oraz pracy leÅ›nika. Dzieci zasypaÅ‚y gradem pytaÅ„ Pana LeÅ›niczego który wykazujÄ…c siÄ™ ogromnÄ… wiedzÄ… rozjaÅ›niaÅ‚ wszystkie niejasnoÅ›ci. Nasi mali miÅ‚oÅ›nicy przyrody otrzymali podarunki w postaci smyczy, pendrive’ów i odblasków w ksztaÅ‚tach zwierzÄ…t które od razu przypinali do swoich plecaków. Wspólnie zagraliÅ›my również w teatralne podchody. Dzieci peÅ‚ne chÄ™ci do zabawy i gier wymyÅ›laÅ‚y najbardziej niezwykÅ‚e zagania i zagadki. Zabawy i Å›miechu byÅ‚o pod dostatkiem. Najbardziej wyczekiwanÄ… atrakcjÄ… byÅ‚o oczywiÅ›cie spotkanie z Panem Kamilem Å»onglerem. Ale byÅ‚ cyrk! Spektakl który rozbawiÅ‚ do Å‚ez i warsztaty cyrkowo – teatralne które jak to okreÅ›liÅ‚y dzieci „mogÅ‚y trwać jeszcze 500 tygodni „. Podczas owych warsztatów czekaÅ‚a na dzieci moc atrakcji takich jak poi, wirujÄ…ce talerze, diabolo, maÅ‚e szczudÅ‚a, żonglerka, klaunada i trochÄ™ magii. Nie zabrakÅ‚o również gier i zabaw zarówno na oddziale dzieciÄ™cym jak i na dworze. Twórcze malowanie, zabawy teatralno – animacyjne, gry planszowe, gry z chustÄ… animacyjnÄ… klanzy i wiele innych. A ponieważ bardzo siÄ™ przez te trzy tygodnie zżyliÅ›my, ostatni dzieÅ„ poÅ›wiÄ™ciliÅ›my na bal przebieraÅ„ców peÅ‚en zabaw, taÅ„ców i hulaÅ„ców.

>>Zapraszamy do Galerii Zdjęć<<