• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj ZAJĘCIA WAKACYJNE NA ODDZIALE DZIECIĘCYM 2019

 

TYDZIEŃ I - KOSMICZNA PODRÓŻ Pierwszy tydzień wakacyjnych zajęć był iście kosmiczny. Czytaliśmy książki o wszechświecie poszerzając swoją wiedzę która potem była niezmiernie potrzebna podczas licznych zabaw, quizów i konkurencji. Wspólnie zastanawialiśmy się czy w kosmosie istnieje życie i jakaś inteligentna forma życia i co to takiego właściwie jest UFO. Podczas zajęć plastyczno – animacyjnych dzieci malowały swoje wyobrażenie kosmity i własnego statku kosmicznego którym wyruszyli by na podbój kosmosu. Rysowaliśmy też układ słoneczny i planety na których chcielibyśmy zamieszkać. A powstały planety iście kosmiczne na których m.in. słodycze rosną na drzewach a z wulkanów leci wata cukrowa. Nasi mali odkrywcy tworzyli również maski i stroje ze swoim wyobrażeniem istoty z kosmosu. Tu nie zabrakło kolorów i brokatu! By potem zrobić kosmiczny marsz po bibliotece z pozdrowieniami z kosmosu. Kolejną atrakcją był dzień GWIEZDNYCH WOJEN. Dzieci zostały mianowane padawanami by później, pokonując liczne zadania i konkurencje stać się mistrzami Jedi. Ostatniego dnia pierwszego tygodnia już tradycyjnie odbyło się Kino u Kubusia i pidżama party.

TYDZIEŃ II - W ŚWIECIE MAGII HARREGO POTTERA Cóż to był za tydzień! Ale uwaga. Mugolom wstęp wzbroniony! Aż czuć było magię na oddziale dziecięcym gdzie oddawaliśmy się najwymyślniejszym zabawom związanym ze światem Harrego Pottera. Nasi mali czytelnicy zostali pasowani na czarodziejów! Ale by to osiągnąć musieli najpierw przejść szereg zadań i konkurencji by wykazać się zarówno wiedzą jak i umiejętnościami magicznymi. Jedną z ulubionych okazały się zajęcia plastyczno – animacyjne podczas których mali czarodzieje tworzyli własne różdżki by potem nauczyć się kilku niezbędnych zaklęć. W ramach akcji Marzycielska Poczta pisaliśmy również zaczarowane listy z Hogwartu które zostały zapieczętowane nie jednym zaklęciem. Kolejną z atrakcji była nauka latania. Wspólnie będą w parku uczyliśmy się latać na bibliotecznym nimbusie by potem wziąć udział w meczu z przeszkodami. Emocje sięgały zenitu gdy dzieci podzielone na 4 grupy: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin kibicowały swoim zawodnikom! Na koniec tygodnia natomiast oddaliśmy się warzeniu magicznych i jakże pysznych mikstur. W naszym bibliotecznym dziurawym kociołku dzieci przy swoich stanowiskach zamienili się z małych czarodziejów w kucharzy. I tutaj pole do popisu było wolne, pyszne kanapki, tosty, koktajle i wspaniałe wymyślne sałatki owocowe mieniły się kolorami tęczy. Jedne bardziej klasyczne inne z owocami bardziej orientalnymi ale wszystkie równie pyszne. To były smakowite zajęcia!

TYDZIEŃ III - CYRKOWO – TEATRALNE ZMAGANIA Jedną z atrakcji trzeciego tygodnia wakacji w bibliotece był spacer połączony ze zwiedzaniem do Wyłuszczarni Nasion w Dębnie, który zakończył się ogniskiem przygotowanym dla nas przez Nadleśnictwo. Było pieczenie kiełbasek i chleba co niezmiernie ucieszyło dzieci. Mieliśmy również ogromną przyjemność poznać Leśniczego, przedstawiciela Nadleśnictwa Dębno i posłuchać jego prelekcji na temat lasu i jego bogactwa przyrodniczego, zwierząt leśnych, darów lasu, zasad zachowania się w lesie oraz pracy leśnika. Dzieci zasypały gradem pytań Pana Leśniczego który wykazując się ogromną wiedzą rozjaśniał wszystkie niejasności. Nasi mali miłośnicy przyrody otrzymali podarunki w postaci smyczy, pendrive’ów i odblasków w kształtach zwierząt które od razu przypinali do swoich plecaków. Wspólnie zagraliśmy również w teatralne podchody. Dzieci pełne chęci do zabawy i gier wymyślały najbardziej niezwykłe zagania i zagadki. Zabawy i śmiechu było pod dostatkiem. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją było oczywiście spotkanie z Panem Kamilem Żonglerem. Ale był cyrk! Spektakl który rozbawił do łez i warsztaty cyrkowo – teatralne które jak to określiły dzieci „mogły trwać jeszcze 500 tygodni „. Podczas owych warsztatów czekała na dzieci moc atrakcji takich jak poi, wirujące talerze, diabolo, małe szczudła, żonglerka, klaunada i trochę magii. Nie zabrakło również gier i zabaw zarówno na oddziale dziecięcym jak i na dworze. Twórcze malowanie, zabawy teatralno – animacyjne, gry planszowe, gry z chustą animacyjną klanzy i wiele innych. A ponieważ bardzo się przez te trzy tygodnie zżyliśmy, ostatni dzień poświęciliśmy na bal przebierańców pełen zabaw, tańców i hulańców.

 

>>Zapraszamy do Galerii Zdjęć<<