Drukuj XIX Dzień Papieski pod hasłem "WSTAŃCIE, CHODŹMY!"

13 października 2019 w dÄ™bnowskiej bibliotece odbyÅ‚ siÄ™ XIX DzieÅ„ Papieski pod hasÅ‚em „WSTAŃCIE, CHODŹMY!” W spotkaniu uczestniczyÅ‚o ponad 150 osób. WspóÅ‚organizatorem byÅ‚o Poradnictwo Rodzinne i Stowarzyszenie „In Corde” w DÄ™bnie. SwojÄ… obecnoÅ›ciÄ… zaszczycili w tym dniu m.in. Grzegorz Kulbicki - burmistrz DÄ™bna, a także ks. kanonik Robert Szumowski - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej. Po raz czwarty wspominano i celebrowano ten wyjÄ…tkowy dzieÅ„ razem z mieszkaÅ„cami naszego miasta i okolicy. Spektakl sÅ‚owno – muzyczny w/g scenariusza Anny Witkowskiej poprowadziÅ‚a Aneta Dobropolska. NaukÄ™ papieża Polaka przypomniaÅ‚a mÅ‚odzież:  narrator (Wiktor Kowalski), który wspominaÅ‚ liczne pielgrzymki Å›w. Jana PawÅ‚a II, w tym pielgrzymki do Ojczyzny, a szczególnie tÄ™ z roku 1979 (40 lat temu), Katarzyna Blicharz i Kacper Kowalczyk,  odczytali wybrane fragmenty homilii papieskich, skierowane do różnych grup spoÅ‚ecznych, m.in. do rodzin, dzieci, mÅ‚odzieży, kapÅ‚anów, polityków i dyplomatów, ludzi pracy, ludzi w podeszÅ‚ym wieku, do ludzi chorych, ale także do nauczycieli i uczniów. CaÅ‚ość uÅ›wietniÅ‚y dzieci, które w 20 - osobowym zespole przepiÄ™knie Å›piewaÅ‚y i w ten sposób zachÄ™caÅ‚y do wspólnego Å›piewu wszystkich uczestników spotkania.
   O przygotowanie strony muzycznej zatroszczyÅ‚y siÄ™: Ewa Wojciechowska, Wioletta Kowalik i Paulina LemaÅ„ska. Uczestnicy wysÅ‚uchali przepiÄ™kne piosenki i pieÅ›ni  przy dźwiÄ™kach gitar, pianina i harfy. Po tych wzruszajÄ…cych, duchowych przeżyciach, tradycyjnie już można byÅ‚o spróbować kremówek (ufundowanych przez wÅ‚aÅ›cicieli lokalnej sieci sklepów PULS); porozmawiać przy kawie i herbacie w piÄ™knych pomieszczeniach dÄ™bnowskiej książnicy.

Aneta Dobropolska

>>Zapraszamy do galerii zdjęć<<