Drukuj Wielki Test Historyczny

12 listopada br. z okazji 101. rocznicy odzyskania przez PolskÄ™ niepodlegÅ‚oÅ›ci w dÄ™bnowskiej książnicy odbyÅ‚ siÄ™ Wielki Test Historyczny.  W konkursie wzięły udziaÅ‚ 62 osoby. Konkurs powstaÅ‚ z inicjatywy Grzegorza Kulbickiego - burmistrza DÄ™bna, który przygotowaÅ‚ pytania i poprowadziÅ‚ go. SwojÄ… wiedzÄ™ historycznÄ… sprawdzali uczniowie i doroÅ›li poÅ‚Ä…czeni w pary. Wielki Test Historyczny Test podzielony byÅ‚ na  6 kategorii - 60 pytaÅ„ (10 w każdej): I – historia od poczÄ…tków Polski do okresu zaborów; II – okres zaborów; III – odzyskanie niepodlegÅ‚oÅ›ci, okres miÄ™dzywojenny i II wojna Å›wiatowa; IV – czasy PRL; V – historia DÄ™bna; VI – historia, kultura i popkultura wspóÅ‚czesna.

Uczniowie pracowali w parach z dorosÅ‚ymi. 31 par zmierzyÅ‚o siÄ™ z testem za pomocÄ… aplikacji „Kahoot!”. Odpowiadali na pytania w swoich smartfonach. LiczyÅ‚a siÄ™ poprawność odpowiedzi i czas.

Zwycięzcami okazali się:

• I miejsce   Adrian Duczek z SP1 i Barbara OkrzeÅ›,

• II miejsce  Amelia Witkowska z SP 1 i Andrzej JÄ™drasem,

• III miejsce   Iga Wojtala i Andrzej Starczewskim.

ByÅ‚ to pierwszy taki test w gminie, który zintegrowaÅ‚ Å›rodowisko mÅ‚odzieży i dorosÅ‚ych. Nagrody zostaÅ‚y ufundowane przez GminÄ™ DÄ™bno oraz BibliotekÄ™ PublicznÄ… Miasta i Gminy DÄ™bno. Gratulujemy zwyciÄ™zcom, a wszystkim dziÄ™kujemy za udziaÅ‚.

>>Zapraszamy do Galerii Zdjęć<<