• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
  im. Antoniego Dobrowolskiego
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • ZBC
Drukuj Wielki Test Historyczny

   12 listopada br. z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dębnowskiej książnicy odbył się Wielki Test Historyczny.  W konkursie wzięły udział 62 osoby. Konkurs powstał z inicjatywy Grzegorza Kulbickiego - burmistrza Dębna, który przygotował pytania i poprowadził go. Swoją wiedzę historyczną sprawdzali uczniowie i dorośli połączeni w pary. Wielki Test Historyczny Test podzielony był na  6 kategorii - 60 pytań (10 w każdej): I – historia od początków Polski do okresu zaborów; II – okres zaborów; III – odzyskanie niepodległości, okres międzywojenny i II wojna światowa; IV – czasy PRL; V – historia Dębna; VI – historia, kultura i popkultura współczesna.

   Uczniowie pracowali w parach z dorosłymi. 31 par zmierzyło się z testem za pomocą aplikacji „Kahoot!”. Odpowiadali na pytania w swoich smartfonach. Liczyła się poprawność odpowiedzi i czas.

Zwycięzcami okazali się:

 • I miejsce   Adrian Duczek z SP1 i Barbara Okrześ,


   
 • II miejsce  Amelia Witkowska z SP 1 i Andrzej Jędrasem,


   
 • III miejsce   Iga Wojtala i Andrzej Starczewskim.


   

Był to pierwszy taki test w gminie, który zintegrował środowisko młodzieży i dorosłych. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Dębno oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Dębno. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za udział.

>>Zapraszamy do Galerii Zdjęć<<