Drukuj VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

Noc Bibliotek 2021

Tegoroczna Noc Bibliotek odbyÅ‚a siÄ™ 15.10.2021 r. z tygodniowym opóźnieniem ze wzglÄ™du na obchody  450-lecia DÄ™bna. Ze wzglÄ™du na obostrzenia sanitarne nie byÅ‚o to typowe nocowanie tylko 4 godzinna wieczorno-nocna zabawa w bibliotece z ograniczonÄ… iloÅ›ciÄ… uczestników. Nocna zabawa odbyÅ‚a siÄ™ pod hasÅ‚em „BIBLIOTEKA LECI W KOSMOS”. W tracie zabawy dzieci wykonywaÅ‚y zadania teoretyczne oraz praktyczne poszerzajÄ…c swoja wiedzÄ™ o kosmosie by ostatecznie przejść test na astronautÄ™. NiewÄ…tpliwie najważniejszym i najbardziej czasochÅ‚onnym zadaniem dla uczestników byÅ‚o pomalowanie rakiety, którÄ… biblioteka odleciaÅ‚a w kosmos. Przy tym zadaniu byÅ‚o mnóstwo zabawy, Å›miechu, radoÅ›ci, okazaÅ‚o siÄ™ że nie tylko rakieta zrobiÅ‚a siÄ™ kolorowa ale także…Podczas wÄ™drówki po bibliotece na uczestników czekaÅ‚y zadania teoretyczne do rozwiÄ…zania m.in. kosmiczna krzyżówka, quiz wiedzy o kosmosie, kosmiczna wykreÅ›lanka.  Jednak wszyscy wiedzÄ… w bibliotece nigdy nie jest zbyt Å‚atwo, dlatego poza wiedza teoretycznÄ… przyszli astronauci musieli siÄ™ wykazać umiejÄ™tnoÅ›ciami praktycznymi. Na oddziale dzieciÄ™cym wykonywali zadania pokazujÄ…ce sprawność, spryt, skupienie, spostrzegawczość. Zadania które wydawaÅ‚y siÄ™ Å‚atwe do wykonania nie zawsze w praktyce okazywaÅ‚y siÄ™ bÅ‚ahostkÄ…. Po ciężkich zmaganiach wszyscy uczestnicy przeszli test zdobywajÄ…c dyplom astronauty.Na zakoÅ„czenie zmagaÅ„ kosmicznych uczestnicy nocy bibliotek przy pysznej pizzy i popcornie rozwiÄ…zywali zagadkÄ™ skarbu wraz aktorami podczas projekcji filmu „Operacja czÅ‚owiek w czerni”.
Mimo iż tegoroczna Noc Bibliotek nie zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ wspólnym nocowaniem na oddziale dzieciÄ™cym zabawy, Å›miechu, ogromu wrażeÅ„ nie zabrakÅ‚o.