Drukuj Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

5 listopada br. w dÄ™bnowskiej bibliotece odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem - pisarzem mÅ‚odego pokolenia. W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy oraz czÅ‚onkowie dyskusyjnego klubu książki, ponieważ zorganizowane byÅ‚o w ramach dziaÅ‚alnoÅ›ci tego klubu.Wojciech Chmielarz zaczynaÅ‚, jako dziennikarz, ale znany jest jako autor kryminaÅ‚ów. OtrzymaÅ‚ nagrodÄ™ Wielkiego Kalibru w 2015 r. za książkÄ™ “PrzejÄ™cie” z cyklu o Jakubie Mortce. “Å»mijowisko” przyniosÅ‚o mu nagrodÄ™ ZÅ‚otego Pocisku oraz Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego w 2018 r. PublikowaÅ‚ dla „Pulsu Biznesu”, „Polityki” czy „Nowej Fantastyki”. Autor na spotkaniu opowiadaÅ‚ o tym, skÄ…d czerpie inspiracje do pisania. OpowiadaÅ‚ o trudach wchodzenia w umysÅ‚ przestÄ™pcy i fakcie, że wiele zatrważajÄ…cych rzeczy dzieje siÄ™ czasem pod naszym nosem. Co sprawia, że kryminaÅ‚ jest naprawdÄ™ dobry i czy musi mieć jakieÅ› odzwierciedlenie w rzeczywistoÅ›ci.

Na końcu spotkania uczestnicy mogli uzyskać pamiątkowy wpis pisarza.

BPMiG w Dębnie

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem