• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Mamy w działaniu - Skrzydła dla Mamy ? III edycja Fundacji BGK w naszej BIBLIOTECE

MAMY W DZIAŁANIU!

Skrzydła dla Mamy – III edycja Fundacji BGK w naszej BIBLIOTECE

Z dumą informujemy o przyznanym nam grancie na nasz projekty MAMY W DZIAŁANIU! przez Fundację BGK „Skrzydła dla Mamy” III edycja.

O projekcie

„Skrzydła dla Mamy to program Fundacji BGK, który ma na celu wsparcie mam z miejscowości do 25 tys. mieszkańców, przebywających na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich, niepracujących mam opiekujących się dziećmi, które uczęszczają do przedszkola i szkoły, czy też mam opiekujących się dziećmi z niepełnosprawnością.”

Nasze cele

„Celem projektu jest ułatwienie mamom powrót do pracy po przerwie związanej z urlopem macierzyńskim, wychowawczym lub dłuższej przerwie związanej z opieką nad dzieckiem przedszkolnym, szkolnym lub dzieckiem z niepełnosprawnością. Chcemy umożliwić im nie tylko podwyższenie swoich kompetencji zawodowych, i tym samym podjęcie na nowo pracy, ale również pomóc w odkrywaniu swoich talentów. Zadaniem podmiotów, które się do nas zgłoszą, będzie zorganizowanie dla mam cyklicznych zajęć lub warsztatów.”

Wychodzimy naprzeciw naszym dębnowskim mamom i planujemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i wiedzy. Przestrzeń, w której każda mama poczuje się doceniona, w której będzie mogła się rozwijać i tworzyć. Cykl spotkań warsztatowe są skierowane do mam, które są na urlopach macierzyńskich, wychowawczych, które, pozostają z dziećmi w domu i potrzebują wsparcia, poczucia wspólnoty i kontaktu ze społeczeństwem. Projekt wychodzi na przeciw mamom, które mogą czuć się odizolowane od reszty społeczeństwa i osamotnione, spędzając całe dnie wyłącznie z dziećmi. Tworzymy bezpieczną atmosferę do popatrzenia na swoje macierzyństwo z szacunkiem dla siebie i swoich rodzicielskich kompetencji.

Po co ten projekt?

Niedostateczna oferta spędzania czasu poza domem dla młodych mam opiekujących się dzieckiem. Mama, która ma małe dziecko, instynktownie chce je mieć blisko przy sobie, co sprzyja tworzeniu się więzi i wspiera emocjonalny rozwój dziecka. Z drugiej strony, mamy mają też swoje potrzeby: kontaktu, wsparcia, wspólnoty, które trudno im realizować, mając małe dzieci przy sobie. W naszym mieście i gminie niewielka jest oferta spotkań i warsztatów dla mam, które na ten moment nie mogą lub nie chcą podjąć działalności zawodowej ze względu na opiekę nad małymi dziećmi, a jednocześnie potrzebują towarzystwa, aktywności, poczucia wspólnoty i wsparcia.

Dlaczego nasz projekt jest ściśle skrojony dla Mam?

Nie spotykamy się w Internecie, bo wiemy jak ważne jest mamowe „wyjście z domu”. Szeroko pojęta wiedza biznesowa, o której będziemy mówić, a także strona motywacyjna i twórcza naszych warsztatów nie będzie adresowana do ogółu sytuacji, ale do tego kontekstu życia, w którym w danym momencie znajduje się każda Mama.

Link do strony