01.07. (piątek) Zaczarowany świat baśni - gry i zabawy integracyjne. Wykonanie kostiumów

i inscenizacje wybranych baśni napisanych przez dzieci.

04.07. (poniedziałek) "Baśniowa biografia Andersena" wg Wioletty Piaseckiej. Sporządzenie kalendarium

życia i twórczości największego baśniopisarza świata. Dzielny krawczyk - gra komputerowa.

05.07. (wtorek) Spotkanie z funkcjonariuszem policji na temat "Bezpieczne wakacje".

Znakowanie rowerów.

06.07. (środa) List do pana Andersena - konkurs literacki. Malowanki komputerowe.

07.07. (czwartek) Fascynujące przygody Tasziego - próba inscenizacji na podst. książek

"Taszi i duchy", "Taszi i olbrzymy". Ilustracja wybranej opowieści.

08.07. (piątek) Krzyżówkowa powtórka z lektur dla starszych dzieci. Spacer na jezioro.

11.07. (poniedziałek) moje spotkania z Ojcem Świętym - "Teraz my przyszliśmy do Ciebie"

przegląd albumów.

12.07. (wtorek) "Czy dobrze się maskujemy" - podchody w lesie we współpracy z funkcjonariuszami policji.

13.07. (środa) "Dawno temu..." - baśnie Wioletty Piaseckiej. "Sześć życzeń Natalki" -

ilustracja wybranego życzenia.

14.07. (czwartek) Lekcje w Akademii Hogwartu wg przygód Harrego Pottera.

15.07. (piątek) Książka kucharska Ani z Zielonego Wzgórza - poetyczne kanapki. (Na podst. wyjątków z kilku

powieści Lucy Maud Montgomery o rudowłosej Ani). Zajęcia plastyczne - robótki z papieru i tektury.

18.07. (poniedziałek) Wycieczka do Warsztatów Terapii Zajęciowej.

19.07. (wtorek) W czasach wikingów - gry i zabawy.

20.07. (środa) Internetowe spotkania z Kubusiem Puchatkiem. Zabawy w parku.

21.07. (czwartek) Nieprawdopodobne przygody Tomcia Paluszka - dyskusja nad przeczytanym tekstem.

(T.P. uosobienie wiary w wartości serca i rozumu, które więcej znaczą niż walory fizyczne).

Wykonanie portretu bohatera.

22.07. (piątek) Morskich przygód moc - gra komputerowa. Zwierzęta oceanów - (zajęcia plastyczne)

lepienie z plasteliny i modeliny.

25.07. (poniedziałek) "Kto ukradł księżyc?" czyli szlakami bohaterów książek Kornela

Makuszyńskiego.

26.07. (wtorek) 120 przygód Koziołka Matołka: koziołek w przysłowiach, wizyta w zoo,

wykonanie szczęśliwej podkowy. "Księga dżungli" - film DVD.

27.07. (środa) Najpiękniejsze miasta i miejsca w Polsce - przegląd albumów. Zabawy na

świeżym powietrzu.

28.07. (czwartek) "Dawno temu..." baśnie Wioletty Piaseckiej, dziś "Zaczarowane bąbelki".

Wykonanie ilustracji do baśni. Przygody Guliwera - gra komputerowa dla dzieci.

29.07. (piÄ…tek) Miasta polskie - legendy i historie pewne. Letnia filmoteka DVD "Herkules".