Drukuj TEATR "MASKA" o bajkach i baśniach w bibliotece

TEATR „MASKA”

o bajkach i baśniach w bibliotece

„W ksiÄ™dze siÄ™ mieÅ›ci Å›wiat opowieÅ›ci” to tytuÅ‚ spektaklu autorskiego, Teatru  Edukacji  i  Profilaktyki  „Maska”  z  Krakowa,  który  odbyÅ‚  siÄ™ 14 marca 2017 r. Aktorzy, na zaproszenie Biblioteki Publicznej, opowiedzieli baÅ›niowÄ… historiÄ™ promujÄ…cÄ… czytelnictwo.

Tylko 2 aktorów i aż 7 postaci scenicznych, kolorowe kostiumy oraz rekwizyty skÅ‚adaÅ‚y siÄ™ na przedstawienie, które w sumie obejrzaÅ‚o 190 dzieci z dÄ™bnowskich przedszkoli.

NiezwykÅ‚a  historia  opowiadajÄ…ca  o  Magicznej  KsiÄ™dze  BaÅ›ni,   którÄ…
Czarodziejka Arielka ukrywaÅ‚a przed zÅ‚ym Czarodziejem. KsiÄ™gÄ™, przez przypadek, znajduje Króliczek MaciuÅ›, otwiera jÄ… i CZYTA..... od tej chwili   zaczynajÄ…   siÄ™   dziać   rzeczy   niezwykÅ‚e.   Króliczek  przenosi  siÄ™
w baÅ›niowy Å›wiat poznajÄ…c „DziewczynkÄ™ z zapaÅ‚kami”, „Króla Å»ab”,„Jasia i MaÅ‚gosiÄ™” i tak bardzo fascynujÄ… go te opowieÅ›ci, że postanawia zapisać siÄ™ do biblioteki.

Spektakl  podkreÅ›la  potrzebÄ™  nauki  czytania  przez  dzieci  oraz  szereg  możliwoÅ›ci wynikajÄ…cych
z obcowania z literaturÄ…. Dzieci dowiadujÄ… siÄ™, że książki nie tylko dostarczajÄ… nam potrzebnych informacji, ale zapewniajÄ… nam rozrywkÄ™, przenoszÄ… nas w odlegÅ‚y i magiczny Å›wiat.

Bibliotekarki z Oddziału Dziecięcego

>> Galeria Zdjęć <<