• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj Spotkanie z Szymonem Hołownią

   10 czerwca br. odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią znanym dziennikarzem, publicystą i autorem szeregu książek o tematyce religijnej i społecznej, laureatem wielu nagród dziennikarskich, stale współpracującym z telewizją TVN, „Tygodnikiem Powszechnym”. Szymon Hołownia jest także założycielem Fundacji „Kasii” w Zambii oraz „Dobrej Fabryki” działających
w Afryce.

   W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy biblioteki oraz mieszkańcy Dębna. Gość wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania, które dotyczyły działalności fundacji, inspiracji do napisanych książek, wiary, współczesnego kościoła i zasad ewangelii, którymi kieruje się na co dzień. Dziennikarz przyznał się, że prowadzi bardzo szybkie życie, a pisanie książek skłania go do refleksji i do zatrzymania się choć na chwilę w pędzie życia. Uczestnicy spotkania mogli poznać Jego zdanie na różne tematy min. o uchodźcach, pomocy biednym, bezdomnym i potrzebującym. Dla gościa nie bez znaczenia jest bezinteresowna pomoc ludziom w trudnej sytuacji, w którą jest zaangażowany i jako prawdziwy chrześcijanin stara się wypełniać. W trakcie spotkania wielokrotnie podkreślił, że jest niezwykle mocno związany z Bogiem i kościołem, w bardzo ciekawy i charakterystyczny dla siebie sposób poruszał problemy teologiczne i tematykę religijną.
   Na spotkaniu można było zakupić książki autora, uzyskać autograf i zdobyć pamiątkowe zdjęcie. Dziennikarz podziękował za mile spędzony czas i zaapelował o wsparcie i o pomoc dla swoich fundacji, które spotkały się z dużą aprobatą uczestników spotkania.

Książki autorstwa Szymona Hołowni dostępne są w wypożyczalni dla dorosłych w dębnowskiej bibliotece.

>> Oto krótka fotorelacja ze spotkania. <<

Karolina Sielicka

Fot. Piotr Paluch