• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj Sprawozdanie z imprezy pirackiej

Ahoj Kamraci!

   

   Za nami huczne otwarcie sezonu Dyskusyjnego Klubu Książki, które przebiegło pod piracką banderą. Naszym celem było zaszczepienie w dzieciach pasji czytania książek jak również zabranie ich w świat fantazji i literackiej przygody. Nasi mali czytelnicy mieli okazję wziąć udział w licznych grach i zabawach ruchowych oraz zapoznać się z księgozbiorem Oddziału Dziecięcego. bawa była przednia! Bajeczna scenografia, pirackie dekoracje, które pobudzały wyobraźnię i zachęcały do interakcji, wywarły ogromne wrażenie na licznie zgromadzonych dzieciach.

   Moc atrakcji i niezapomnianych chwil zapewnił nam profesjonalny aktor i animator Teatru Krzyk, Marcin Pławski, który wcielił się w rolę Kapitana Tłusta Langusta. Poprzez animacje, opowieści i zabawy przeniósł dzieci do krainy szumiących fal, słonych mórz i przygód pełnych uśmiechu. Kapitan poszukując majtków na swój statek zaproponował dzieciom wzięcie udziału w bitwie morskiej na papierowe kule armatnie, przeciąganie liny i poszukiwanie ukrytego smakowitego skarbu. Odbył się quiz ze zdobytej wiedzy o piratach, w którym dzieci mogły się wykazać bystrością, rezolutnością, sprytem, wiedzą i poczuciem humoru, uznając Kapitana Tłusta Langusta bardziej znanym, niż pływający kiedyś i siejący postrach Kapitan Czarnobrody!

    Dzieci bardzo chętnie angażowały się w działania animacyjne, podjęły się wyzwania pracy w grupach, i któremu to wyzwaniu fantastycznie podołały. Pozytywne emocje towarzyszyły nam od początku do końca zabaw, a dzieci mogły przekonać się, jak bardzo ważna jest współpraca i branie odpowiedzialności za najmłodszych. Dzieci z zapałem poszukiwały tajemniczego skarbu, nauczyły się zasad panujących na statku pirackim, a potyczki morskie nie miały końca! :) :) :)

   Kapitan Tłusta Langusta wielce zadowolony ze swoich majtków postanowił pasować ich na prawowitych piratów, zawiązując im pirackie przepaski na oczy i wręczając certyfikaty. Po uroczystości nastąpiło oficjalne otworzenie skrzyni skarbów, która kryła pyszny poczęstunek. Żegnając się z dziećmi Kapitan zapowiedział kolejną wizytę, by sprawdzić jak miewają się jego kamraci.

   Podróż po morzach i oceanach nieograniczonej dziecięcej wyobraźni była nie tylko wspaniałym spotkaniem, które przyniosło wiele radości, zabawy i integracji między dziećmi w różnym wieku, ale także inspiracją do literackich poszukiwać i poszerzenia horyzontów. Dzieci opuszczały bibliotekę z uśmiechem malującym się na buziach, by już następnego dnia przywitać się ponownie w drzwiach naszej biblioteki głośnym i radosnym Ahoj!

>> Galeria Zdjeć <<

Iwona Dziuda i Ewelina Maciocha-Pławska

Bibliotekarze Oddziału Dziecięcego

 

Autor tekstu: Ewelina Maciocha-Pławska