Drukuj Sprawozdanie z imprezy pirackiej

Ahoj Kamraci!

Za nami huczne otwarcie sezonu Dyskusyjnego Klubu Książki, które przebiegÅ‚o pod pirackÄ… banderÄ…. Naszym celem byÅ‚o zaszczepienie w dzieciach pasji czytania książek jak również zabranie ich w Å›wiat fantazji i literackiej przygody. Nasi mali czytelnicy mieli okazjÄ™ wziąć udziaÅ‚ w licznych grach i zabawach ruchowych oraz zapoznać siÄ™ z ksiÄ™gozbiorem OddziaÅ‚u DzieciÄ™cego. bawa byÅ‚a przednia! Bajeczna scenografia, pirackie dekoracje, które pobudzaÅ‚y wyobraźniÄ™ i zachÄ™caÅ‚y do interakcji, wywarÅ‚y ogromne wrażenie na licznie zgromadzonych dzieciach.

Moc atrakcji i niezapomnianych chwil zapewniÅ‚ nam profesjonalny aktor i animator Teatru Krzyk, Marcin PÅ‚awski, który wcieliÅ‚ siÄ™ w rolÄ™ Kapitana TÅ‚usta Langusta. Poprzez animacje, opowieÅ›ci i zabawy przeniósÅ‚ dzieci do krainy szumiÄ…cych fal, sÅ‚onych mórz i przygód peÅ‚nych uÅ›miechu. Kapitan poszukujÄ…c majtków na swój statek zaproponowaÅ‚ dzieciom wziÄ™cie udziaÅ‚u w bitwie morskiej na papierowe kule armatnie, przeciÄ…ganie liny i poszukiwanie ukrytego smakowitego skarbu. OdbyÅ‚ siÄ™ quiz ze zdobytej wiedzy o piratach, w którym dzieci mogÅ‚y siÄ™ wykazać bystroÅ›ciÄ…, rezolutnoÅ›ciÄ…, sprytem, wiedzÄ… i poczuciem humoru, uznajÄ…c Kapitana TÅ‚usta Langusta bardziej znanym, niż pÅ‚ywajÄ…cy kiedyÅ› i siejÄ…cy postrach Kapitan Czarnobrody!

Dzieci bardzo chÄ™tnie angażowaÅ‚y siÄ™ w dziaÅ‚ania animacyjne, podjęły siÄ™ wyzwania pracy w grupach, i któremu to wyzwaniu fantastycznie podoÅ‚aÅ‚y. Pozytywne emocje towarzyszyÅ‚y nam od poczÄ…tku do koÅ„ca zabaw, a dzieci mogÅ‚y przekonać siÄ™, jak bardzo ważna jest wspóÅ‚praca i branie odpowiedzialnoÅ›ci za najmÅ‚odszych. Dzieci z zapaÅ‚em poszukiwaÅ‚y tajemniczego skarbu, nauczyÅ‚y siÄ™ zasad panujÄ…cych na statku pirackim, a potyczki morskie nie miaÅ‚y koÅ„ca! :) :) :)

Kapitan TÅ‚usta Langusta wielce zadowolony ze swoich majtków postanowiÅ‚ pasować ich na prawowitych piratów, zawiÄ…zujÄ…c im pirackie przepaski na oczy i wrÄ™czajÄ…c certyfikaty. Po uroczystoÅ›ci nastÄ…piÅ‚o oficjalne otworzenie skrzyni skarbów, która kryÅ‚a pyszny poczÄ™stunek. Å»egnajÄ…c siÄ™ z dziećmi Kapitan zapowiedziaÅ‚ kolejnÄ… wizytÄ™, by sprawdzić jak miewajÄ… siÄ™ jego kamraci.

Podróż po morzach i oceanach nieograniczonej dzieciÄ™cej wyobraźni byÅ‚a nie tylko wspaniaÅ‚ym spotkaniem, które przyniosÅ‚o wiele radoÅ›ci, zabawy i integracji miÄ™dzy dziećmi w różnym wieku, ale także inspiracjÄ… do literackich poszukiwać i poszerzenia horyzontów. Dzieci opuszczaÅ‚y bibliotekÄ™ z uÅ›miechem malujÄ…cym siÄ™ na buziach, by już nastÄ™pnego dnia przywitać siÄ™ ponownie w drzwiach naszej biblioteki gÅ‚oÅ›nym i radosnym Ahoj!

>> Galeria Zdjeć <<

Iwona Dziuda i Ewelina Maciocha-PÅ‚awska