• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj Trzymaj bajkowy fason

  W czwartek 16 listopada w Bibliotece Publicznej MiG Dębno odbyło się spotkanie z okazji Dnia Postaci z Bajek. Do Oddziału Dziecięcego zawitały dzieci w najwymyślniejszych przebraniach. Cudne księżniczki, wróżki, koty, co chodziły raz na czterech a raz na dwóch łapkach, lisek z pięknym futrzanym ogonkiem, czarownica, co dobre serce miała a nawet SupeBohaterki! Co to było za spotkanie!

Nasi najmłodsi czytelnicy za okazaniem bajkowego biletu mogli wkroczyć do krainy fantazji oraz wspaniałych zabaw. Wykazali się bogatą wiedzą z zakresu „bajkoznawstwa”. Liczne zagadki, czytanki, quizy dotyczące postaci z bajek zostały rozwiązane w mig.  Wpływ na bajkową atmosferę miały wspaniałe dekoracje i muzyka, która pobudzała dzieci do licznych tańców-hulańców i śpiewania piosenek z ulubionych bajek. Nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których dzieci kolorowały, wycinały i na końcu sklejały trójwymiarowe postaci z bajek takich jak Auora, Arielka, Śnieżka czy Kopciuszek. W przerwie był smakowity poczęstunek, ale dzieci nie dały się namówić na przerwę, ponownie wróciły pełne energii i zapału do zabawy.

Pomimo różnicy wieku dzieci wspaniale się integrowały, wymieniały wiedzą i osobistymi przemyśleniami o swoich ulubionych bajkach. A czas przeznaczony na to spotkanie okazał się zdecydowanie zbyt krótki jak na taką dawkę energii i pomysłów.  Nawet rodzice i dziadkowie zostali wciągnięci w plastyczne zajęcia przez swoje pociechy! Świat dziecięcej wyobraźni jest niczym nieograniczony, a szczera radość ze spotkania i zapewnienia, że już się nie mogą doczekać kolejnego spotkania sprawia, że serce samo się raduje!

 

 

 

Iwona Dziuda i Ewelina Maciocha-Pławska

Bibliotekarze Oddziału Dziecięcego

Autor tekstu: Ewelina Maciocha-Pławska