• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj Rajd Nordic Walking dla Kingi Godzik

    6 stycznia (sobota) 2018 r. w Dębnie odbędzie się impreza charytatywna pn. „Rajd Nordic Walking dla Kingi Godzik”, zorganizowana przez Grupę Rowerową „Rowerowe Dębno”, przy współpracy ze Stowarzyszeniem UNUM. Start godz. 10:00, teren po byłym amfiteatrze, ul. Grunwaldzka. Meta: pole piknikowe przy jez. Duszatyń. Dystans: ok. 8 km w obie strony.

   Kinga jest młodą mieszkanką gminy Dębno. Od 4 lat zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Podczas rajdu do puszki Stowarzyszenia UNUM (nr zbiórki 2017/5184/OR), które objęło dziewczynkę swoją pomocą, zbierane będą pieniądze na leczenie Kingi. Na uczestników rajdu czeka wiele atrakcji: bezpłatny instruktaż nordic walking przeprowadzony przez dwie certyfikowane instruktorki, na mecie konkurs z nagrodami, wydawnictwa turystyczne, ciepły posiłek, kawa, herbata oraz ciasto.

  „Nie masz kijków? Nie martw się. Możesz przejść się spacerkiem, przyjechać rowerem, a nawet przebiec ten dystans. Najważniejsze, że w tym dniu będziesz z nami i razem pomożemy Kindze.”– zachęca jedna z organizatorek Ula. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy. Warto jednak zabrać ze sobą parę groszy i wrzucić do puszki. Zamiast siedzieć na kanapie w ten świąteczny, zimowy dzień zapraszamy do Dębna na pomaganie przez kijkowanie.

 

Więcej informacji udzielają:

Urszula Grzywna – tel. 668 397 580, Roma Sobka – tel. 514 662 955