Drukuj Kresowa Atlantyda - prof. Stanisław Sławomir Niceja

Dnia 7 lutego 2018r. w dÄ™bnowskiej bibliotece goÅ›ciliÅ›my profesora nauk humanistycznych StanisÅ‚awa SÅ‚awomira NiciejÄ™ – historyka, biografistÄ™, eseistÄ™, dÅ‚ugoletniego rektora Uniwersytetu Opolskiego, senatora RP V kadencji.

Profesor Nicieja jest wybitnym znawcÄ… dziejów Kresów Wschodnich, czego dowodem jest m. in. X tomowa „Kresowa Atlantyda”, która oczywiÅ›cie jest dostÄ™pna w naszej książnicy.

Spotkanie odbyÅ‚o siÄ™ dziÄ™ki wspóÅ‚pracy Stowarzyszenia Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oddziaÅ‚ w DÄ™bnie. Profesor poprowadziÅ‚ dwa spotkania. Pierwsze dla mÅ‚odzieży szkolnej, a drugie dla czytelników i mieszkaÅ„ców DÄ™bna i okolic. Zarówno w pierwszym jak i drugim spotkaniu dopisaÅ‚a wysoka frekwencja.

Zapraszamy do >> Galerii Zdjeć <<