Drukuj TEART DUET

TEART DUET

W Å›rodÄ™ 09 maja do Biblioteki Publicznej MiG DÄ™bno przyjechaÅ‚ krakowski Teatr Duet z bajkowym repertuarem. Pierwszy spektakl pt. "Przygody Kota Filona” byÅ‚ przeznaczony dla przedszkolaków. ByÅ‚a to bajka interakcyjna, nawiÄ…zujÄ…ca do wieczorynki "Przygody kota Filemona". ByÅ‚a to Å›mieszna historia peÅ‚na perypetii maÅ‚ego kociaka, który wszystko musi sam sprawdzić na wÅ‚asnej skórze. Kot Filon lubi zwiedzać i odkrywać nowe miejsca, ale nie wszystko robi rozważnie. Jego przyjaciel Bonifacy ratuje go czÄ™sto z opresji. Åšmiechu byÅ‚o, co nie miara! Fantastyczna opowieść o ciekawoÅ›ci Å›wiata, ale i o tym, że powinniÅ›my czerpać mÄ…droÅ›ci również z doÅ›wiadczenia starszych.

Na kolejny spektakl pt. "O rycerzu, co ratowaÅ‚ księżniczkÄ™" przyszÅ‚y dzieci z klas podstawowych. ByÅ‚a to opowieść o mÅ‚odym chÅ‚opcu, który wyrusza na ratunek uÅ›pionej księżniczce. Choć poczÄ…tkowo sceptycznie nastawiony do misji z czasem uÅ›wiadamia sobie, że zostanie rycerzem i pomaganie ludziom w potrzebie jest bardzo ważne. ChÅ‚opiec musi siÄ™ zmierzyć z przezabawnymi przeciwnoÅ›ciami losu by wspólnie z pomocÄ… dzieci obudzić księżniczkÄ™.

Oba przedstawienie niosÅ‚y za sobÄ… piÄ™kne przesÅ‚ania jak również dużą dawkÄ™ Å›miechu. Dzieci peÅ‚ne zaangażowania w losy bohaterów, pomagaÅ‚y bohaterom opowieÅ›ci w ich przygodach i z niecierpliwoÅ›ciÄ… wyczekiwaÅ‚y kolejnych perypetii. A najpiÄ™kniejszym wydaje siÄ™ być fakt, że dzieciÄ™ca radość przenosi siÄ™ również na nas dorosÅ‚ych, bo i my doroÅ›li bawiliÅ›my siÄ™ fantastycznie!

Zapraszamy do >> Galerii Zdjęć <<

Ewelina Maciocha-PÅ‚awska