• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj TEART DUET

 

TEART DUET

 

 

    W środę 09 maja do Biblioteki Publicznej MiG Dębno przyjechał krakowski Teatr Duet z bajkowym repertuarem. Pierwszy spektakl pt. "Przygody Kota Filona” był przeznaczony dla przedszkolaków. Była to bajka interakcyjna, nawiązująca do wieczorynki "Przygody kota Filemona". Była to śmieszna historia pełna perypetii małego kociaka, który wszystko musi sam sprawdzić na własnej skórze. Kot Filon lubi zwiedzać i odkrywać nowe miejsca, ale nie wszystko robi rozważnie. Jego przyjaciel Bonifacy ratuje go często z opresji. Śmiechu było, co nie miara! Fantastyczna opowieść o ciekawości świata, ale i o tym, że powinniśmy czerpać mądrości również z doświadczenia starszych.

    Na kolejny spektakl pt. "O rycerzu, co ratował księżniczkę" przyszły dzieci z klas podstawowych. Była to opowieść o młodym chłopcu, który wyrusza na ratunek uśpionej księżniczce. Choć początkowo sceptycznie nastawiony do misji z czasem uświadamia sobie, że zostanie rycerzem i pomaganie ludziom w potrzebie jest bardzo ważne. Chłopiec musi się zmierzyć z przezabawnymi przeciwnościami losu by wspólnie z pomocą dzieci obudzić księżniczkę.

    Oba przedstawienie niosły za sobą piękne przesłania jak również dużą dawkę śmiechu. Dzieci pełne zaangażowania w losy bohaterów, pomagały bohaterom opowieści w ich przygodach i z niecierpliwością wyczekiwały kolejnych perypetii. A najpiękniejszym wydaje się być fakt, że dziecięca radość przenosi się również na nas dorosłych, bo i my dorośli bawiliśmy się fantastycznie!

Zapraszamy do >> Galerii Zdjęć <<

 

Ewelina Maciocha-Pławska

Bibliotekarze Oddziału Dziecięcego

 

Autor tekstu: Ewelina Maciocha-Pławska

 

;