• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj NOC BIBLIOTEK w naszym Mieście

 

 

NOC BIBLIOTEK w naszym MIEŚCIE

Dębnowska biblioteka po raz drugi włączyła się w Ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”, która odbyła się u nas w piątkowy wieczór, 8 czerwca br. Hasło tegorocznej nocy to „RzeczpospoCzyta”. W tym wyjątkowym roku, w którym przypada 100 - lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, zabraliśmy dzieciaki w podróż po Dębnie.

O śladach naszych przodków, o tym jak narodziło się Dębno, jacy ludzie tutaj mieszkali i jak powstał herb naszego miasta opowiedział nam regionalista Leszek Włodkowski-Moszej, który wraz z naszą koleżanką bibliotekarką Mileną Szewczyk, wydał bajkę o ”O Lestku, dzielnych giermkach i ich wyprawie”, której fragmenty odczytał.

Przyszedł czas na zabawę… Naszym celem było stworzenie „kapsuły pamięci”, aby móc zakopać ją w bibliotecznym ogródku. Po co…? Dla potomnych, aby zachować ślad o sobie, określić własną tożsamość. Spacerując po mieście wykonywaliśmy zadania, których treść i wskazówki odnajdywaliśmy przy naszych zabytkowych budynkach. Do zrobienia mieliśmy pocztówkę z pozdrowieniami, zaśpiewanie piosenki, nadmuchanie balona i opiekowanie się nim przez całą drogę, wypatrywanie niespodzianki na placu zabaw (lody dla ochłody – bo naprawdę było gorąco!), uśmiech do fotografii, stworzenie herbu biblioteki kredą na chodniku. Po wypełnieniu wszystkich obowiązków przyszedł czas na zakopanie „kapsuły pamięci”, do której włożyliśmy gadżety: pocztówki wykonane po drodze, gazetę z tego dnia, wydrukowane fotografie z nami i groszek do sadzenia, bo kto wie czy będzie za 100 lat. Na zakończenie naszej Nocy wyświetliliśmy film przygodowy „Tarapaty” reż. Marty Karwowskiej.

Dziękujemy grupie fajnych dzieciaków za miło spędzony czas - dla nas bardzo wyjątkowy, bo spędzony radośnie wraz z nimi.

Zapraszamy do >> Galerii Zdjęć <<

Iwona Dziuda