• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj Bal przebierańców, Dzień postaci z Bajek

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 

   W czwartek 8 listopada w Bibliotece Publicznej MiG Dębno odbyło się spotkanie z okazji Dnia Postaci z Bajek. Do Oddziału Dziecięcego zawitały dzieci w najwymyślniejszych przebraniach. Olśniewające księżniczki, dżin, szeryf co strzegł porządku, strażak co na swym fachu się znał, kot, spiderman a nawet Ania z Zielonego Wzgórza! Co to było za spotkanie!

   Nasi najmłodsi czytelnicy wkroczyli do krainy fantazji i wspaniałych zabaw. Wykazali się bogatą wiedzą z zakresu „bajkoznawstwa”. Liczne zagadki, czytanki, quizy dotyczące postaci z bajek zostały rozwiązane w mig. Wpływ na bajkową atmosferę miały wspaniałe dekoracje i muzyka, która pobudzała dzieci do licznych tańców-hulańców i śpiewania piosenek z ulubionych bajek. Największym zainteresowaniem cieszył się taniec pod miotłą z różnymi poziomami trudności. Nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których dzieci rysowały swoje ulubione postaci z bajek. W przerwie był smakowity poczęstunek, ale dzieci nie dały się namówić na przerwę, ponownie wróciły pełne energii i zapału do zabawy.

   Pomimo różnicy wieku dzieci wspaniale się integrowały, wymieniały wiedzą i osobistymi przemyśleniami o swoich ulubionych bajkach, bohaterach jak i o własnych przebraniach. A czas przeznaczony na to spotkanie okazał się zdecydowanie zbyt krótki jak na taką dawkę energii i pomysłów!

 

 

Karolina Gabrysiak i Ewelina Maciocha-Pławska

Bibliotekarze Oddziału Dziecięcego

>> Zapraszamy do Galerii <<