Drukuj Bal przebierańców, Dzień postaci z Bajek

BAL PRZEBIERAŃCÓW

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W czwartek 8 listopada w Bibliotece Publicznej MiG DÄ™bno odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie z okazji Dnia Postaci z Bajek. Do OddziaÅ‚u DzieciÄ™cego zawitaÅ‚y dzieci w najwymyÅ›lniejszych przebraniach. OlÅ›niewajÄ…ce księżniczki, dżin, szeryf co strzegÅ‚ porzÄ…dku, strażak co na swym fachu siÄ™ znaÅ‚, kot, spiderman a nawet Ania z Zielonego Wzgórza! Co to byÅ‚o za spotkanie!

Nasi najmÅ‚odsi czytelnicy wkroczyli do krainy fantazji i wspaniaÅ‚ych zabaw. Wykazali siÄ™ bogatÄ… wiedzÄ… z zakresu „bajkoznawstwa”. Liczne zagadki, czytanki, quizy dotyczÄ…ce postaci z bajek zostaÅ‚y rozwiÄ…zane w mig. WpÅ‚yw na bajkowÄ… atmosferÄ™ miaÅ‚y wspaniaÅ‚e dekoracje i muzyka, która pobudzaÅ‚a dzieci do licznych taÅ„ców-hulaÅ„ców i Å›piewania piosenek z ulubionych bajek. NajwiÄ™kszym zainteresowaniem cieszyÅ‚ siÄ™ taniec pod miotÅ‚Ä… z różnymi poziomami trudnoÅ›ci. Nie zabrakÅ‚o zajęć plastycznych, podczas których dzieci rysowaÅ‚y swoje ulubione postaci z bajek. W przerwie byÅ‚ smakowity poczÄ™stunek, ale dzieci nie daÅ‚y siÄ™ namówić na przerwÄ™, ponownie wróciÅ‚y peÅ‚ne energii i zapaÅ‚u do zabawy.

Pomimo różnicy wieku dzieci wspaniale siÄ™ integrowaÅ‚y, wymieniaÅ‚y wiedzÄ… i osobistymi przemyÅ›leniami o swoich ulubionych bajkach, bohaterach jak i o wÅ‚asnych przebraniach. A czas przeznaczony na to spotkanie okazaÅ‚ siÄ™ zdecydowanie zbyt krótki jak na takÄ… dawkÄ™ energii i pomysÅ‚ów!

Karolina Gabrysiak i Ewelina Maciocha-PÅ‚awska

Bibliotekarze Oddziału Dziecięcego