Drukuj Wystawa Rękodzieł Bożonarodzeniowych - "TAKA PAKA"

Wystawa Rękodzieł Bożonarodzeniowych

6 grudnia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w DÄ™bnie im. A. Dobrowolskiego można byÅ‚o obejrzeć WystawÄ™ RÄ™kodzieÅ‚ Bożonarodzeniowych. WpisaÅ‚a siÄ™ ona już na staÅ‚e do kalendarza imprez dÄ™bnowskiej biblioteki.

Oficjalne otwarcie wystawy poprzedziÅ‚ wystÄ™p grupy teatralnej „TAKA PAKA” ze SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3, pt. „Dziewczynka z zapaÅ‚kami”, który wprowadziÅ‚ wszystkich uczestników w przedÅ›wiÄ…teczny nastrój. Autorem scenariusza byÅ‚a Joanna Symeniuk.

Na wystawie zaprezentowane zostaÅ‚y piÄ™kne rÄ™kodzieÅ‚a wykonane przez mieszkaÅ„ców miasta i gminy DÄ™bno. PiÄ™kne bo stworzone z pasjÄ…, sercem i talentem. Prace przyciÄ…gnęły oczy wielu zwiedzajÄ…cych. Inicjatorem pierwszej wystawy byÅ‚ Anatol Wierzchowski. Co roku zainteresowanie wystawÄ… jest co raz wiÄ™ksze.

Prace rÄ™kodzielnicze w tym roku przedstawili: Magdalena Mesjasz, Anatol Wierzchowski, Daria Smolarek, Joanna BiniÄ™da, Elżbieta CichoÅ„, Józefa Podwójna, Józef Podwójny, WiesÅ‚awa Konofalska, Sylwia Wojciechowska, Barbara Jakubiak, BogusÅ‚awa SÅ‚ugocka, Alicja Suska, Uniwersytet Trzeciego Wieku: Zofia Janczak, Zuzanna KozioÅ‚, Danuta Mazurak, WiesÅ‚awa Winnicka, Danuta Å»emojtuk, Irena GrzÄ™da.

RÄ™kodzieÅ‚a zaprezentowali tak jak w ubiegÅ‚ym roku uczestnicy Warsztatów Terapii ZajÄ™ciowej. PowstaÅ‚y one podczas zajęć w pracowniach warsztatów prowadzonych pod okiem zatrudnionych instruktorów. Swoje prace przedstawiÅ‚ także Szpital w DÄ™bnie im. Åšw. Matki Teresy z Kalkuty sp. z o.o. Wyroby zostaÅ‚y wykonane w ramach terapii przez pacjentów ZakÅ‚adu OpiekuÅ„czo Leczniczego.

Wszystkie rÄ™cznie wykonane gwiazdki, wieÅ„ce, dzwonki, anioÅ‚ki, bombki, choinki, domki, kartki, talerze, kubki, patery, mikoÅ‚aje, drzewka, pudeÅ‚ka, koszyczki, wazony, stroiki, butelki, Å›wieczniki, serwetki, obrazy, zawieszki, wspaniale odzwierciedlaÅ‚y urok i atmosferÄ™ zbliżajÄ…cych siÄ™ ÅšwiÄ…t Bożego Narodzenia.

W tym roku dokÅ‚adnie 15 grudnia br. po raz pierwszy w DÄ™bnie odbyÅ‚ siÄ™ I DÄ™bnowski Jarmark ÅšwiÄ…teczny, na którym królowaÅ‚y wyjÄ…tkowe rÄ™kodzieÅ‚a lokalnych artystów i twórców. Uczestnicy jarmarku mogli miÅ‚o spÄ™dzić czas z rodzinÄ… bÄ…dź przyjacióÅ‚mi, podziwiajÄ…c przy tym walory artystyczne wykonanych prac rÄ™kodzielników z naszej maÅ‚ej „ojczyzny”.

Wspierajmy wszyscy nasze regionalne wyroby, które sÄ… doskonaÅ‚Ä… wizytówkÄ… i promocjÄ… naszego miasta. Produkty lokalne to ważny element w popularyzacji i pielÄ™gnowaniu dziedzictwa kulturalnego naszego regionu.

>> Zapraszamy do Galerii Zdjęć <<

Karolina Sielicka