• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj Wystawa Rękodzieł Bożonarodzeniowych - "TAKA PAKA"

 

Wystawa Rękodzieł Bożonarodzeniowych

 

 

   6 grudnia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Dębnie im. A. Dobrowolskiego można było obejrzeć Wystawę Rękodzieł Bożonarodzeniowych. Wpisała się ona już na stałe do kalendarza imprez dębnowskiej biblioteki.

   Oficjalne otwarcie wystawy poprzedził występ grupy teatralnej „TAKA PAKA” ze Szkoły Podstawowej nr 3, pt. „Dziewczynka z zapałkami”, który wprowadził wszystkich uczestników w przedświąteczny nastrój. Autorem scenariusza była Joanna Symeniuk.

   Na wystawie zaprezentowane zostały piękne rękodzieła wykonane przez mieszkańców miasta i gminy Dębno. Piękne bo stworzone z pasją, sercem i talentem. Prace przyciągnęły oczy wielu zwiedzających. Inicjatorem pierwszej wystawy był Anatol Wierzchowski. Co roku zainteresowanie wystawą jest co raz większe.

   Prace rękodzielnicze w tym roku przedstawili: Magdalena Mesjasz, Anatol Wierzchowski, Daria Smolarek, Joanna Binięda, Elżbieta Cichoń, Józefa Podwójna, Józef Podwójny, Wiesława Konofalska, Sylwia Wojciechowska, Barbara Jakubiak, Bogusława Sługocka, Alicja Suska, Uniwersytet Trzeciego Wieku: Zofia Janczak, Zuzanna Kozioł, Danuta Mazurak, Wiesława Winnicka, Danuta Żemojtuk, Irena Grzęda.

   Rękodzieła zaprezentowali tak jak w ubiegłym roku uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Powstały one podczas zajęć w pracowniach warsztatów prowadzonych pod okiem zatrudnionych instruktorów. Swoje prace przedstawił także Szpital w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty sp. z o.o. Wyroby zostały wykonane w ramach terapii przez pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego.

   Wszystkie ręcznie wykonane gwiazdki, wieńce, dzwonki, aniołki, bombki, choinki, domki, kartki, talerze, kubki, patery, mikołaje, drzewka, pudełka, koszyczki, wazony, stroiki, butelki, świeczniki, serwetki, obrazy, zawieszki, wspaniale odzwierciedlały urok i atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   W tym roku dokładnie 15 grudnia br. po raz pierwszy w Dębnie odbył się I Dębnowski Jarmark Świąteczny, na którym królowały wyjątkowe rękodzieła lokalnych artystów i twórców. Uczestnicy jarmarku mogli miło spędzić czas z rodziną bądź przyjaciółmi, podziwiając przy tym walory artystyczne wykonanych prac rękodzielników z naszej małej „ojczyzny”.

   Wspierajmy wszyscy nasze regionalne wyroby, które są doskonałą wizytówką i promocją naszego miasta. Produkty lokalne to ważny element w popularyzacji i pielęgnowaniu dziedzictwa kulturalnego naszego regionu.

>> Zapraszamy do Galerii Zdjęć <<

 

Karolina Sielicka
Fot. Piotr Paluch