• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Majowe spotkania z książką

Majowe spotkania z książką

 

W poniedziałek 13 maja br. odwiedziła bibliotekę 12 – osobowa grupa uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Dębna. W tym dniu zakończyliśmy czytać książkę pt.: ,,Madam Pylińska i sekret Chopina” Erica – Emanuela Schmitta, który pokochał muzykę, gdy pierwszy raz usłyszał Chopina. Lekcje muzyki brane u Polki nauczyły go, że w małych rzeczach kryją się wielkie inspiracje.

 

Natomiast 21 maja br. we wtorek w przyjaznych murach biblioteki odbyło się spotkanie 14 – osobowej grupy z Domu Pomocy Społecznej z Kamienia Wielkiego, na którym omawiałyśmy ksiązkę pt.: ,,Odzyskane życie” Colombe Schneck – opartej na prawdziwej rodzinnej historii, powieść o zagładzie, miłości i prawdziwej woli życia.

 

24 maja br. w piątek miało miejsce kolejne spotkanie, ale w plenerze pod gołym niebem w Cychrach. Ciepły, słoneczny dzień był okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie z miłośniczkami Dyskusyjnego Klubu Książek działającego od roku. Po omówieniu i podsumowaniu odczuć książki pt.: ,,Góra Tajget” Anny Dziewit – Meller. W serdecznej i rodzinnej atmosferze upiekłyśmy kiełbaski na grillu oraz napiłyśmy się kawy w parze z tortem z racji pierwszego roczku działalności.