• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Odsłonięcie tablicy poświęconej francuskim jeńcom wojennym - 08.06.2019 r.

Dnia 08.06.2019 r. nastpiło odsłonięcie tablicy poświęconej francuskim jeńcom wojennym. Gośćmi dębnowskiej biblioteki była Anne Chardigny z rodziną z Francji - wnuczka francuskiego jeńca wojennego, która wydała książkę opisującą przeżycia dziadka z pobytu w obozie jenieckim w czasie II wojny światowej. Miejsce obozu to las między Dębnem a Cychrami.
  Inicjatorem uroczystości było Koło Dębnowskich Regionalistów, a głównym inicjatorem jest Edmund Zioła laureat nagrody Złotego Dębu w 2017 r.
Dziękujemy szczególnie pani Anecie Dobropolskiej za tłumaczenie z języka francuskiego i wszystkim, którzy tak licznie przybyli na tą uroczystość.

>> Zapraszamy do Galerii zdjęć <<