• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
Drukuj EKO W DZIAŁANIU - TEREN

Spotkania odbyło się w świetlicy w Bogusławiu i Krześnicy oraz w filiach biblioteki Cychrach, Różańsku, Warnicach w ramach projektu „EKO W DZIAŁANIU - TEREN” realizowanego przez bibliotekę, którego organizatorem jest Celowy Związek Gmin CZG-12. Celem zajęć było kształtowanie postaw i kultury ekologicznej, promocja działań proekologicznych. Dzieci poznały niektóre z ekologicznych grzechów Ekonieboraka, tytułowego bohatera książki „Draka Ekonieboraka” autorstwa Emilii Dziubak, Elizy Saromy – Stępniewskiej oraz Iwony Wierzby. Wspólnie oddaliśmy się zabawie. Układaliśmy puzzle ekologiczne, były inscenizacje do tekstu książki a następnie posegregowaliśmy górę śmieci do odpowiednich koszy. Dzieci spisały się rewelacyjnie i z Ekonieboraków zostały Ekologami. W ramach projektu świetlica w Bogusławiu otrzymała kosz na baterie oraz zgniatarkę do butelek która okazała się niemałym zaskoczeniem, świetną niespodzianką oraz przydatnym sprzętem dla każdego małego i dużego ekologa.

>>Zapraszamy do Galerii Zdjęć<<