Filia I

ul. Jana Pawła II 1
74-404 Cychry

Kierownik: Anna Wilman - tel. 95-729-94-40

 

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek-piątek:    1300-1900

 

Biblioteka dla dorosłych i dzieci.

Rok założenia: 1957

Zbiory:

Katalogi:

Usługi:

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Gofrowe szaleństwo - 2019r.

20 września br.  w filii dębnowskiej biblioteki w Cychrach, odbyły się zajęcia kulinarne. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie składniki oraz jaki sprzęt AGD jest potrzebny aby przygotować gofry. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, które  należy przestrzegać podczas pracy.
Dzieci uczyły się jak należy korzystać z przepisu kulinarnego oraz brały udział w przygotowaniu ciasta do gofrów, dodając poszczególne składniki oraz mieszali je przy pomocy robota kuchennego. Dzieci z dużym zaciekawieniem przyglądały się pracy miksera, który mieszał wszystkie potrzebne składniki. Musiały również wykazać się cierpliwością, kiedy oczekiwały aż gofry będą gotowe.  Po upieczeniu gofry zostały przybrane bitą śmietaną, kolorową  posypką, bananem albo dżemem truskawkowym. Gdy nastąpił czas na wspólną degustację tych pyszności na ich twarzach zagościł słodki uśmiech. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki.

 

 

 

Ferie 2018

         Ferie w naszej bibliotece możemy uznać za udane.Dzieci chętnie się udzielały w zajęciach i aktywnie wyrażały swoje zdanie na różne tematy, potrafiły wspaniałe się zachowywać np.- pomagać najmłodszym w wykonaniu niektórych prac. Podczas ferii duże zainteresowanie wzbudziła masa nieniutonowska, którą dzieci samodzielnie wykonały oraz miały ogrom pomysłów jak ją wykorzystać nieliczne zostały zaakceptowane ale duża część pomysłów ku niezadowoleniu dzieci zostały odrzucone ze względu na mogące powstać szkody i pewnie ,,twórczy bałagan”. Najbardziej wytrwali uczestnicy zajęć zostali uhonorowani głośnymi brawami. Ferie się skończyły ale biblioteka czeka na WAS, i pamiętajcie o tym że możemy razem tworzyć miłe i zabawne bibliotekowe wspomnienia.   

 
 

Wspomnienia z wakacji 2017

Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka w Cychrach - 2017r

W filii Biblioteki Publicznej MiG w Cychrach w styczniu br. odbyły się dwa spotkania poświęcone Dniu Babci i Dziadka. I tak 18 stycznia br. dzieci wykonywały laurki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Zajęcia przeplatane były rozmowami za co kochamy swoich dziadków i jakie najbardziej ulubione czynności z dziadkami wykonujemy. Natomiast 20 stycznia br. dzieci wykonywały łańcuszki, bransoletki i breloczki do kluczy, które wręczyli swoim babcią i dziadkom wraz z laurkami z wypisanymi pięknymi życzenia.

Kolejnym spotkaniem w bibliotece było zajęcia artystyczne, które odbyły się 27 stycznia br., na którym dzieci „Mali Artyści” tworzyły z masy solnej wymyślone przez siebie figurki.

Anna Wilman


 

 

Plan zajęć wakacyjnych

 

Ozdoby Wielkanocne

         Pomysłowe bibliotekarki z filii w Cychrach, Dargomyślu, Filii Nr 1 z Dębna i Różańska ogłosiły konkurs na wykonanie ręczne ozdób wielkanocnych. Do udziału w konkursie zgłosiła się grupa 21 osobowa dzieci szkół podstawowych z kl. I- III.

         W przeciągu dwóch tygodni dzieci samodzielnie wykonały z różnych dostępnych materiałów przepiękne, niepowtarzalne ozdoby.Każda z wykonanych prac zadziwiła starannością, doborem materiałów i kolorów, pomysłowością, a przede wszystkim umiejętnościami małych twórców. Nie sposób było wybrać zwycięzców, dlatego też każdy uczestnik zdobył wyróżnienie wywołując swoją pracą podziw.

 

 

 

 

Kartka dla chorej Julki