Drukuj Noc Bibliotek 2022

Noc bibliotek 2022

30 wrzeÅ›nia 2022 r. w oddziale dzieciÄ™cym dÄ™bnowskiej książnicy odbyÅ‚a siÄ™ VIII edycja Ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. W tym roku przebiegÅ‚a pod hasÅ‚em „To siÄ™ musi powieść”.

Noc Bibliotek to wielkie Å›wiÄ™to bibliotek i czytania - ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachÄ™cajÄ…ca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbardziej otwartych i dostÄ™pnych instytucji kultury z ofertÄ… dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, Å‚Ä…czÄ…cych ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Motywem przewodnim nocnej zabawy byli „Detektywi i szpiedzy!”. W tracie zabawy dzieci wykonywaÅ‚y zadania teoretyczne, poznawaÅ‚y kody, szyfry i poszerzaÅ‚y swojÄ… wiedzÄ™ używajÄ…c dedukcji. Natomiast podczas Escape Rooma po bibliotece na uczestników czekaÅ‚y zadania do rozwiÄ…zania oraz testy na sprawność, skupienie, spostrzegawczość. NajwiÄ™kszym zaskoczeniem, a zarazem najlepszÄ… niespodziankÄ… okazaÅ‚ siÄ™ Strażnik pilnujÄ…cy nocÄ… ksiÄ™gozbioru biblioteki, przed którym nasi mali szpiedzy musieli umknąć niepostrzeżenie. Zabawy byÅ‚o co niemiara. Po ciężkich zmaganiach wszyscy uczestnicy udali siÄ™ do oddziaÅ‚u dzieciÄ™cego by rozpocząć piżama party.

Na zakoÅ„czenie zmagaÅ„ uczestnicy nocy bibliotek przy pysznej pizzy i popcornie rozwiÄ…zywali detektywistycznÄ… zagadkÄ™ zaginionej ksiÄ™gi wraz z aktorami podczas projekcji filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.

Oddział dziecięcy

BPMiG w Dębnie