Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie im. Antoniego Dobrowolskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony biblioteka.debno.com.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Skróty klawiszowe

SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Monika Piotrowska — mejlowo biblioteke@poczta.onet.pl lub telefonicznie 95 760 2685.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Pozostałe informacje

Aplikacje mobilne

Link do aplikacji mobilnej:

Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji:

Dostępność architektoniczna

1. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie, ul. A. Mickiewicza 32 Budynek posiada 3 wejścia do biblioteki. Przed wejściem A znajdują się dwa schodki. Przed wejściem B i C znajduje się po jednym schodku. Schodki na zewnątrz budynku nie są zabezpieczone barierkami. W budynku nie ma windy. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Dla osób z dysfunkcjami ruchu uniemożliwiającymi pokonanie schodów, dostępny jest schodołaz kroczący wraz z osobą go obsługującą. Przy użyciu schodołazu, zapewniony jest dostęp do wszystkich kondygnacji. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze i pierwszym piętrze. Brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

2. Filia nr 1 w Dębnie, Oś. Waryńskiego 10-22 Budynek dysponuje jednym wejściem. Wejście znajduje się na poziomie gruntu. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Budynek jest jednokondygnacyjny. Zastosowana jest żółta taśma oznaczająca krawędź schodka mieszczącego się wewnątrz budynku, jako ułatwienie dla osób niedowidzących. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego. Brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

3. Filia w Cychrach, ul. Jana Pawła II 1 Budynek dysponuje jednym wejściem. Przed wejściem znajdują się dwa schodki. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Budynek jest jednokondygnacyjny. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego. Brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

4. Filia w Dargomyślu, Dargomyśl 49 A mieści się w budynku wielorodzinnym. Dysponuje jednym wejściem na klatkę schodową, oraz wejściem do biblioteki. Przed wejściem znajdują się dwa schodki. Filia zlokalizowana jest na tzw. wysokim parterze budynku, do którego prowadzą schody. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

5. Filia w Różańsku, Różańsko 21 Obiekt dostosowany do osób niepełnosprawnych. Dostęp do filii możliwy jest dwoma wejściami, w czym jedno wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Wejście oznakowane dla osób niepełnosprawnych. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. W budynku nie ma windy. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

6. Filia w Warnicach, Warnice 77 Biblioteka mieści się w budynku wielorodzinnym. Dysponuje jednym wejściem na klatkę schodową oraz wejściem do biblioteki. Przed wejściem na klatkę schodową znajdują się trzy schodki. Filia zlokalizowana jest na tzw. wysokim parterze budynku, do którego prowadzą schody. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna