• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Holocaust dzieci Kresów - prelekcja dr Lucyny Kulińskiej

17 października br. gościem  BPMiG w Dębnie była dr -  politolog i historyk wykładająca na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Autorka książek i publikacji poruszających tematykę m.in. ukraińskiego nacjonalizmu. W dębnowskiej bibliotece wygłosiła poruszającą prelekcję nt. Holocaust Dzieci Kresów – utracone dzieciństwo. W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe: Grzegorz Kulbicki – burmistrz, Joanna Stąsiek Janicka – zastępca burmistrza, Alicja Sopińska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej,  oraz Bartłomiej Królikowski – burmistrz Lipian, Jerzy Mużyło – prezes Stowarzyszenia Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć w Szczecinie, Antoni Dabrowski – przewodniczący Stowarzyszenia Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć Oddział w Dębnie wraz z członkami stowarzyszenia. Prelekcja odbyła w ramach działań Stowarzyszenia Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć w Szczecinie oddział w Dębnie, które było jego współorganizatorem.

>>Zapraszamy do Galerii Zdjęć<< - Fot. Piotr Paluch.

Nagranie z spotkania można obejrzeć na stronie Facbook-a