• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
  im. Antoniego Dobrowolskiego
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • ZBC

 

Gorąco zapraszamy na wystawę ozdób wielkanocnych. Prezentowane będą misternie wykonane prace, ozdoby i dekoracje wielkanocne. Cuda, cudeńka na stół wielkanocny!

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 kwietnia 2022 r. o godzinie 16:00 w salach Biblioteki.

Prezentować się będą lokalni rękodzielnicy:

 • Alicja Suska z Dębna
 •  Bogusława Sługocka z Dębnowskiego Ośrodka Kultury
 • Emilia i Józef Podwójni z Warnic
 • Środowiskowy Dom Samopomocy z Dębna, Dzienny Dom „Senior +”
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Dębna
 • Zofia Szczygieł z Dębna
 • Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Dębnie
 • Sekcja Garncarstwa z DOK-uą

Prace będzie można zakupić bezpośrednio u Wystawców.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

czytaj więcej

Filia nr 1 w Dębnie
W dniach 30.03 - 01.04.2022 r. (środa-piątek) filia nr 1 na Oś. Waryńskiego będzie zamknięta. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

27 marca br. o godz.19.00 w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie odbędzie się koncert Chóru Akademickiego im. prof. Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego pn. Misterium Pasyjne. Zapraszamy!

 

czytaj więcej

Czytelniku zaproponuj książkę

Akcja, Czytelniku zaproponuj książkę

 

   Czytelniku na rynku wydawniczym ukazała się właśnie powieść Twojego ulubionego autora? Zainteresowała Cię, któraś z promowanych w ostatnich tygodniach książka z gatunku science – fiction? A może jesteś fanem literatury faktu i chętnie sięgnąłbyś po jeden z najnowszych tytułów? Skontaktuj się z nami. Wspólnie zdecydujemy, jakie książki powinny znaleźć się na bibliotecznych półkach...

czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna

   W związku z obowiązkiem nałożonym ustawą z dnia 5 lipca 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (t.j. Dz.U. z 2020r. poz. 2232 ze zm.) informujemy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej którzy szukają pomocy. Wszelkie informacje znajdziecie Państwo w ulotce podanej poniżej oraz listę jednostek do których można zwrócić się o poradnictwo.

Ulotka - Nieodpłatna pomoc prawna

Lista jednostek poradnictwa 2021

czytaj więcej

Książki dla seniora, osób niedowidzących i niewidomych

Rezerwuj książki dla seniora, osób niedowidzących i niewidomych

 

Szanowni Czytelnicy zachęcamy do korzystania z książek mówionych  i audioboków, które można wypożyczyć w czytelni internetowej.

Książki można słuchać za pomocą Czytaka - jest to urządzenie umożliwiające odtwarzanie książek mówionych w formacie, słuchanie audiobooków i odtwarzanie muzyki w formatach mp3. Polecany jest osobom niewidomym, słabowidzącym i seniorom, którzy nie mogą czytać tradycyjnych książek. Dzięki dużym i wyczuwalnym klawiszom można korzystać z urządzenia w sposób bezwzrokowy. Czytak można wypożyczyć wraz z książkami mówionymi...

czytaj więcej

Mała książka - wielki człowiek

  Z dumą informujemy że ponownie nasza biblioteka bierze udział w projekcie Mała książka - wielki człowiek

  Jest to projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start...

 

czytaj więcej