Deklaracja dostępności
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie im. Antoniego Dobrowolskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność swoich stron internetowych zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron internetowych .
Status pod względem zgodności
Treści niedostępne
Treści wymienione poniżej są niedostępne z następujących powodów:
Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Postępowanie odwoławcze
Uprzejmie Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Inne informacje, określone w Dz. U. 2019 poz. 848 - art. 10. 2
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
- Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie, ul. A. Mickiewicza 32 Budynek posiada 3 wejścia do biblioteki. Przed wejściem A znajdują się dwa schodki. Przed wejściem B i C znajduje się po jednym schodeku. Schodki na zewnątrz budynku nie są zabezpieczone barierkami. W budynku nie ma windy. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Dla osób z dysfunkcjami ruchu uniemożliwiającymi pokonanie schodów, dostępny jest schodołaz kroczący wraz z osobą go obsługującą. Przy użyciu schodołazu, zapewniony jest dostęp do wszystkich kondygnacji. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze i pierwszym piętrze. Brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.
- Filia nr 1 w Dębnie, Oś. Waryńskiego 10-22 Budynek dysponuje jednym wejściem. Wejście znajduje się na poziomie gruntu. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Budynek jest jednokondygnacyjny. Zastosowana jest żółta taśma oznaczająca krawędź schodka mieszczącego się wewnątrz budynku, jako ułatwienie dla osób niedowidzących. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego. Brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Filia w Cychrach, ul. Jana Pawła II 1 Budynek dysponuje jednym wejściem. Przed wejściem znajdują się dwa schodki. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Budynek jest jednokondygnacyjny. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego. Brak jest wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Filia w Dargomyślu, Dargomyśl 49 A mieści się w budynku wielorodzinnym. Dysponuje jednym wejściem na klatkę schodową, oraz wejściem do biblioteki. Przed wejściem znajdują się dwa schodki. Filia zlokalizowana jest na tzw. wysokim parterze budynku, do którego prowadzą schody. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.
- Filia w Różańsku, Różańsko 21 Obiekt dostosowany do osób niepełnosprawnych. Dostęp do filii możliwy jest dwoma wejściami, w czym jedno wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Wejście oznakowane dla osób niepełnosprawnych. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. W budynku nie ma windy. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.
- Filia w Warnicach, Warnice 77 Biblioteka mieści się w budynku wielorodzinnym. Dysponuje jednym wejściem na klatkę schodową oraz wejściem do biblioteki. Przed wejściem na klatkę schodową znajdują się trzy schodki. Filia zlokalizowana jest na tzw. wysokim parterze budynku, do którego prowadzą schody. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak jest bramek kontrolnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braile`a. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego.
Elementy dodatkowe deklaracji, wskazane w Dz. U. 2019 poz. 848 - art. 10. 5, 6.
Aplikacje mobilne
Pozostałe informacje
— zamiar osiągnięcia wyższego poziomu dostępności niż wymagany prawem,
— środki zaradcze, które zostaną podjęte w celu rozwiązania kwestii niedostępnych treści na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych, w tym ramy czasowe wprowadzenia tych środków w życie: