• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Żydowskie ślady w naszej miejscowości - konkurs fotograficzny

Żydowskie ślady w naszej miejscowości” – konkurs fotograficzny

 

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym realizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce Oddział w Szczecinie w ramach projektu „Ocalmy pamięć – społeczność żydowska na Pomorzu Zachodnim do zakończenia II Wojny Światowej”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pasjonatów historii, środowisk opiniotwórczych, organizacji i stowarzyszeń pozarządowych.

Przedmiotem konkursu będą zdjęcia ilustrujące obecność Żydów na terenie danej miejscowości i najbliższych okolic do czasów zakończenia II wojny światowej (materiały archiwalne, domy, cmentarze itp.)  - Dębno i okolice.

Najlepsze zdjęcia wytypowane przez jurorów, zostaną zaprezentowane w siedzibie Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego Żydów w Szczecinie przy ul. Niemcewicza 1/1 w czasie spotkania podsumowującego projekt, które planowane jest na grudzień 2020 r.

W ramach projektu 22 października 2020 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej MiG w Dębnie planowany jest  wykład dr Anny Bartczak poświęcony społeczności żydowskiej zamieszkującej na Pomorzu Zachodnim oraz  projekcja filmu dokumentalnego Pawła i Michała Kulików pt. „Przywracanie pamięci – cmentarze żydowskie na Pomorzu Zachodnim”.  

Konkurs fotograficzny jest dofinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie.

>>REGULAMIN KONKURSU<<