Drukuj Żydowskie ślady w naszej miejscowości - konkurs fotograficzny

Å»ydowskie Å›lady w naszej miejscowoÅ›ci” – konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziaÅ‚u w konkursie fotograficznym realizowanym przez Towarzystwo SpoÅ‚eczno-Kulturalne Å»ydów w Polsce OddziaÅ‚ w Szczecinie w ramach projektu „Ocalmy pamięć – spoÅ‚eczność żydowska na Pomorzu Zachodnim do zakoÅ„czenia II Wojny Åšwiatowej”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkóÅ‚ podstawowych i ponadpodstawowych, pasjonatów historii, Å›rodowisk opiniotwórczych, organizacji i stowarzyszeÅ„ pozarzÄ…dowych.

Przedmiotem konkursu bÄ™dÄ… zdjÄ™cia ilustrujÄ…ce obecność Å»ydów na terenie danej miejscowoÅ›ci i najbliższych okolic do czasów zakoÅ„czenia II wojny Å›wiatowej (materiaÅ‚y archiwalne, domy, cmentarze itp.)  - DÄ™bno i okolice.

Najlepsze zdjÄ™cia wytypowane przez jurorów, zostanÄ… zaprezentowane w siedzibie Towarzystwa SpoÅ‚eczno - Kulturalnego Å»ydów w Szczecinie przy ul. Niemcewicza 1/1 w czasie spotkania podsumowujÄ…cego projekt, które planowane jest na grudzieÅ„ 2020 r.

W ramach projektu 22 października 2020 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej MiG w DÄ™bnie planowany jest  wykÅ‚ad dr Anny Bartczak poÅ›wiÄ™cony spoÅ‚ecznoÅ›ci żydowskiej zamieszkujÄ…cej na Pomorzu Zachodnim oraz  projekcja filmu dokumentalnego PawÅ‚a i MichaÅ‚a Kulików pt. „Przywracanie pamiÄ™ci – cmentarze żydowskie na Pomorzu Zachodnim”.

Konkurs fotograficzny jest dofinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie.

>>REGULAMIN KONKURSU<<