• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Katarzyna Brunszwicka - Ambasadorka Dębna, Wystawa

Wystawa Katarzyna Brunszwicka. Ambasadorka Dębna, fot. P. Paluch

   W 450-letnią rocznicę nadania praw miejskich miastu Dębno pragniemy zwrócić Państwa uwagę na postać Katarzyny Brunszwickiej założycielki naszego miasta. Wystawa pt. „Katarzyna Brunszwicka. Ambasadorka Dębna” prezentowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2020.

   Na wystawie możemy zobaczyć eksponaty (Płyta nagrobna z 1889 r. Katarzyny Brunszwickiej, kafel piecowy z podobizną Katarzyny, Obraz z Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim, gdzie Katarzyna po śmierci męża przebywała w latach 1571-1574), fotografie, rekonstrukcja strojów z epoki renesansu oraz historię rodu Katarzyny i jej Męża Margrabiego Jana z Kostrzyna.

   Aranżacja wystawy miała na celu pokazanie małej cząstki z życia Ambasadorki Dębna w takich miejscowościach jak: Kostrzyn n/Odrą, Dębno i Krosno Odrzańskie, gdzie przebywała do chwili swojej śmierci.

   Od 10 listopada br. Biblioteka Publiczna MiG im. A. Dobrowolskiego w Dębnie jest nieczynna i w związku z tym wystawa „Katarzyna Brunszwicka. Ambasadorka Dębna”  jest nieczynna dla zwiedzających.

   Przypominamy, że wystawa będzie trwać aż do 31.12.2020 r., dzięki czemu można zaplanować wizytę w bibliotece w późniejszym, dogodnym i bezpiecznym dla siebie terminie.

Katarzyna Brunszwicka - film

Katarzyna Brunszwicka - Galeria Zdjęć