Drukuj Katarzyna Brunszwicka - Ambasadorka Dębna, Wystawa

Wystawa Katarzyna Brunszwicka. Ambasadorka Dębna, fot. P. Paluch

W 450-letniÄ… rocznicÄ™ nadania praw miejskich miastu DÄ™bno pragniemy zwrócić PaÅ„stwa uwagÄ™ na postać Katarzyny Brunszwickiej zaÅ‚ożycielki naszego miasta. Wystawa pt. „Katarzyna Brunszwicka. Ambasadorka DÄ™bna” prezentowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2020.

Na wystawie możemy zobaczyć eksponaty (PÅ‚yta nagrobna z 1889 r. Katarzyny Brunszwickiej, kafel piecowy z podobiznÄ… Katarzyny, Obraz z Zamku Piastowskiego w KroÅ›nie OdrzaÅ„skim, gdzie Katarzyna po Å›mierci męża przebywaÅ‚a w latach 1571-1574), fotografie, rekonstrukcja strojów z epoki renesansu oraz historiÄ™ rodu Katarzyny i jej Męża Margrabiego Jana z Kostrzyna.

Aranżacja wystawy miaÅ‚a na celu pokazanie maÅ‚ej czÄ…stki z życia Ambasadorki DÄ™bna w takich miejscowoÅ›ciach jak: Kostrzyn n/OdrÄ…, DÄ™bno i Krosno OdrzaÅ„skie, gdzie przebywaÅ‚a do chwili swojej Å›mierci.

Od 10 listopada br. Biblioteka Publiczna MiG im. A. Dobrowolskiego w DÄ™bnie jest nieczynna i w zwiÄ…zku z tym wystawa „Katarzyna Brunszwicka. Ambasadorka DÄ™bna”  jest nieczynna dla zwiedzajÄ…cych.

Przypominamy, że wystawa bÄ™dzie trwać aż do 31.12.2020 r., dziÄ™ki czemu można zaplanować wizytÄ™ w bibliotece w późniejszym, dogodnym i bezpiecznym dla siebie terminie.

Katarzyna Brunszwicka - film

Katarzyna Brunszwicka - Galeria Zdjęć